30. jaanuar 1996 kell 22:00

Tallinna börsi eeskiri valmis

Meigase sõnul on börs aktsiate noteerimiseks loonud põhinimekirja ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete nimekirja. Esimesse nimekirja pääsemiseks peab ettevõtte aktsiakapitali turuväärtus olema vähemalt sada miljonit krooni ja teise nimekirja pääsemiseks peab aktsiate koguväärtus olema kümme miljonit krooni.

Väärtpaberiameti peadirektor Vahur Lokk ütles, et ettevõtete jaotamine börsil väljatöötatud tingimuste järgi on maailmas väga levinud. «Areneval turul antakse paljudele ettevõtetele võimalus, kuid samal ajal selekteeritakse grupp kvaliteet-seid väärtpabereid, mis oleksid esimeses nimekirjas,» rääkis Lokk. «Jaotus on mõeldud selleks, et investor teaks, mida ta ostma läheb.»

Loodaval börsil saavad Meigase ütluse kohaselt osaleda üksnes need väärtpaberimaaklerid, kellel on väärtpaberivahendaja litsents ning kes on börsi aktsionärid.» Ilmselt seatakse börsi liikmetele ka omakapitali ning likviidsete vahendite piirmäärad, lisas ta.

Loki sõnul on need tingimused vajalikud börsil kauplemise korrektsuse tagamiseks. «Põhimõtteliselt ei taheta võtta börsi liikmeks neid, kellel puudub usaldusväärsus ja kes ei suuda nõudeid täita,» lausus ta. Lokk ei välistanud, et jääb ka börsiväline turg ettevõtetest ja maakleritest, kes ei suuda täita Tallinna börsi tingimusi.

Hetkel kuum