6. veebruar 1996 kell 22:00

Komisjon läks Lembitusse politsei abiga

RASi Lembitu juhatuse liige ja erastamisagentuuri ettevõtete osakonna juht Malle Soidla rääkis, et majanduspolitsei on Lembitu juhatust kohustanud viima läbi Lembitu raamatupidamise inventeerimine. «Majanduspolitsei juuresolekul me täna seda inventuuri alustasime,» lausus ta. Soidla teatas, et inventeerimise teostamiseks saatis Lembitu juhatus reedel Lembitu peahoone haldajale, ASile Sindent, kirja sooviga esmaspäeval majja sisse pääseda ja varem poolelijäänud inventeerimist jätkata. «Esmaspäeval me sisse ei saanud,» teatas Soidla.

Lembitu senine peadirektor Enno Müür ütles, et tema teada lepiti inventeerimiskomisjoni töö jätkamises kokku vaid maja haldaja, aktsiaseltsiga Sindent, kuid kooskõlastust Lembitu raamatupidamist teostanud ASiga Klausel ei olnud.

«Teisipäeval toimus ühepoolne aktsioon, mille juures Klauseli inimesi ei olnud, ning sellise tegevusega on aktsiaseltsi õigusi rikutud,» ütles Müür.

Malle Soidla märkis aga, et ta ei saa aru, miks inventeerimise juures peaksid olema erafirma Klausel inimesed. «Me ju inventeerime RASi Lembitu dokumentatsiooni,» ütles Soidla. «Dokumente sealt välja ei viida.»

Ta lausus, et inventeerimiskomisjon on saanud instruktsiooni raamatupidamislikult selgeks teha, mis kellelegi kuulub, ja kui Lembitu dokumentide hulgas on Klauslile kuuluvaid asju, siis see nii ka jagatakse.

Enno Müüri sõnul tuleks siiski moodustada kahepoolne inventeerimiskomisjon, kus oleksid esindatud nii Lembitu juhatuse esindajad kui Klausli töötajad. Klausli omanike hulgas on ka endisi Lembitu töötajaid. Lembitu peadirektor Enno Müür on varem öelnud, et Klausli aktsionär on tema ema ja ta ise osaleb erafirma töös ema volitusel.

Esimene Lembitu raamatupidamise inventeerimise katse tehti 18. jaanuaril ja see luhtus, kuna inventeerimiskomisjon ei pidanud võimalikuks lasta inventeerimise juurde Klausli esindajaid, kelle poolt kutsutud politseinikud lõpetasid tookord inventeerimiskomisjoni töö.

Hetkel kuum