4. märts 1996 kell 22:00

EVEA pank ja Tööstuspank huvituvad kaardikeskusest

EVEA pank on Auna kinnitusel lähiajal käivituva kaardikeskusega liituja tõenäoliselt juba seetõttu, et panga oma kaardisüsteem on sarnaselt kaardikeskusega reaalajas (on-line) töötav. EVEA pank on ühtlasi üks kaardikeskuse väikeaktsionäre.

Auna sõnul on Tööstuspangal alternatiiv liituda Virumaa Kommertspanga mittereaalajas (off-line) kaardisüsteemiga. Reaalajas töötava kaardisüsteemi loomine on keerukam ja kallim, selgitas Aun.

Virumaa Kommertspanga juhatuse esimehe Malle Eenmaa kinnitusel nende pank vähemalt esialgu suuremate kulutuste tõttu pankade kaardikeskusega liituda ei kavatse.

Pankade ühtse kaardisüsteemi käivitudes jäävad pankade senised automaadid alles koos omaniku nimetusega. Margus Auna sõnul on seega võimalik identifitseerida, millise panga automaati klient kasutab. Kui kaardiomanik kasutab mõne teise panga automaati, tuleb tal raha väljavõtmise eest eraldi maksta.

Kaardikeskuse suuraktsionäri, Hoiupanga juhatuse aseesimees Aavo Kokk ütles, et ühtse kaardisüsteemi käivitamiseks on tehniliselt kõik valmis. Praegu jätkuvad tema sõnul pankade läbirääkimised juriidilistes küsimustes. Koka sõnul käivitub kaardisüsteem paari kuu jooksul.

Kaardikeskusega on praegu ühinenud Hansapank, Hoiupank, Tallinna Pank ja Eesti Forekspank. Aavo Kokk ütles, et suuraktsionäridest võidavad oma automaatide väikese arvu tõttu kõige rohkem Tallinna Pank ja Eesti Forekspank, kelle kaart hakkab kehtima teiste pankade automaatides.

Kaardikeskuse andmetel on Hansapangal 50, Hoiupangal 37, Tallinna Pangal 14 ja Eesti Forekspangal kolm pangaautomaati, EVEA pangal on viis automaati.

Pangaautomaate haldavad ja teenindavad kommertspangad ise ka edasipidi, ütles Margus Aun. Samuti hangivad nad täiendavaid automaate, lisas ta.

Hetkel kuum