8. aprill 1996 kell 22:00

Autoga Rootsi sõitmine muutub suvel keerulisemaks

Ühepäevased turismireisid Stockholmi on väga nõutud, kuna sobivad ka ärikohtumisele sõitmiseks. Paraku kogeb huviline kassas, et isegi kuu aja pärast toimuvale reisile on piletid peaaegu välja müüdud. Kassad annavad suveks lootust vaid teki piletitele ja luksuskajutitele. Autokohtade saamisest liiguvad vaid lootusetust tekitavad kuulujutud.

Kui autokoha broneerimine on jäänud viimasele minutile, pole reisibüroode sõnul otstarbekas jääda ootama mingil põhjusel annulleeritud kohti, kindlam on sõita Soome kaudu.

Mainor Meelise tegevdirektori Jüri Rebase sõnul eeldab Soome kaudu Silja Line'i ja Viking Line'i vahendusel Skandinaaviasse sõitmine enam aega. Reisija jaoks mõttetu aja- ja rahakulu tekib suvise sõidugraafiku tõttu. Ometi piisab neile reisidele autokoha broneerimiseks paarist nädalast. Silja Line'i laevadel Tallinn--Helsingi suunal maksab autopilet 95 Soome marka, Helsingi--Stockholmi suunal 110 marka.

Kuna Helsingist, Turust ja Naantalist väljuvad laevad ainult õhtul nagu ka Tallinnast, peab Soome kaudu reisija varuma Rootsi jõudmiseks päeva rohkem kui Estline'i kasutades. Estonian Holidaysi turundusdirektori Jüri Toomeli arvates oleks mõttekas valida südaöösel Tallinnast väljuv Tallinki laev, mille puhul jääb tühja aega Helsingis vaid päev, sest kella 21.30 paiku õhtul saab reisi Helsingist Viking Line'i laeval jätkata. Sel juhul tuleb aga lisakulutustena juurde arvestada vajadusel Soome viisa ning kajutikoht laevas, sest tekil pole just kõige mugavam puhata.

Estline'i piletimüügi osakonna juhataja Anu Mäe sõnul ei maksaks normaalmõõdus autoga (kõrgus kuni 1,8 m) reisijatel siiski paanikasse sattuda. «Kui reis planeeritakse vähemalt kuu ette, saab kliendile alati võimaluse piires vastu tulla. Laeva ülemine autotekk mahutab 40 normaalmõõdus sõidukit, äärmisel juhul võib appi tulla ka kaubavedude osakond. Keerulisem on suuremate autode ja bussidega. Nende omanikud peaksid broneerima koha vähemalt poolteist kuud ette,» soovitab Anu Mäe, kelle sõnul tellitakse päevas üle 1000 reisijapileti.

Autoga puhkusele sõitva inimese probleemide leevendamiseks pakub Estline ka autopaketti «Meie+auto», mis sisaldab koha normaalmõõdus autole ja kuni viie reisija ülesõidu. Kajut tuleb juurde osta. Kõrghooajal maksab pakett 4470 krooni. Tavalisele reisijale maksab Mare Balticumil autokoht ühel suunal 680 krooni.

Nii reisibüroode kui Estline'i arvates on puhkuseperioodi kriitilisem kuu juuli. Estline'i andmetel on juba üheks nädalalõpuks juulis broneeritud üle 700 koha. Neile, kes alles plaanivad puhkust, lubatakse suuremat valikuvõimalust ja piletilootust nädala algusteks ja jaanipäevaeelseks ajaks.

Hetkel kuum