9. aprill 1996 kell 22:00

International Business Machines Corp on võitmas võidujooksu, mille eesmärk on muuta Internet pulbitsevaks tarbekaupade turuks. Olümpiamängude sponsor ning Atlanta olümpiamängude korralduskomitee tutvustavad alanud nädalal online-süsteemi, mis alustas märtsis olümpiamängude piletite müüki World Wide Webis.

Andrew Morbitzer, IBMi Interneti tehnoloogia direktor, ütles, et olümpiamängude piletite müük Internetis on revolutsiooniline samm elektroonilise tarbekaubaturu loomisel Webis. Reuter--BNS

Varastatud arvuti leidmiseks on Absolute Software Corp töötanud välja uue tarkvara CompuTrace (800) 220-0733, mille sisestamiseks on vajalik Windows 3.1 või DOS 5.5, kirjutas The New York Times.

Kontseptsioon on lihtne: te maksate aastamaksu juurdepääsu eest Absolute'i vargusinformatsiooni keskusse. Spetsiaalset programmi kasutades helistab ConpuTrace tarkvara vargusinformatsiooni keskusesse regulaarse kontrolli käigus.

Kui te teatate vargusest Absolute'i, siis järgmine kord, kui tarkvara teeb korralise telefonikõne, registreerib Absolute teie arvuti asukoha.

CompuTrace'i tarkvara sisestamine on lihtne. Te mõtlete välja salasõna ja koostate helistamisgraafiku. Tarkvara jääb peitu teie kõvakettale ning ei kajastu kuskil ning on kaitstud formaatimise vastu. Teda ei ole võimalik tuvastada ka mälukontrolli käigus.

Vastavalt teie poolt määratud graafikule helistab CompuTrace vargusinformatsiooni keskusesse. Kõne võtab aega vaid mõne sekundi ning aeglustab küll arvuti tööd, kuid vaid mõneks hetkeks. Kui modem ei ole helistamise hetkel ühendatud, proovib arvuti iga paari sekundi järel uuesti helistada kuni ühenduse saamiseni.

Kui ühendus on saadud, kontrollib vargsuinformatsiooni keskus, kust ühendus võeti ja kui on tegemist varastatud arvutiga, registreerib numbri.

Kui varas modemit ei kasuta, siis ei ole Compu Trace'ist suurt abi. Kui varas aga kontrollib oma elektroonilist postkasti, võib CompuTrace aidata teil arvuti tagasi saada. BNS

Populaarset Internetis navigeerimise teenust pakkuv Yahoo! Inc paneb alanud nädalal müüki 2,6 miljont aktsiat. Ekspertide hinnangul kujuneb aktsiahinnaks 10--12 dollarit. Reuter--BNS

Hetkel kuum