9. aprill 1996 kell 22:00

Lukoil huvitub Ventspils Naftast

Praegu viibivad Lätis kontserni kõrged esindajad. Nende visiidi peaeesmärk on tutvuda Ventspils Nafta ja ettevõtet kontrollivate inimestega, kinnitab ajaleht.

Lukoili esindajad kohtusid Läti peaministri Andris ?kelega. Valitsusjuhi nõunik Jurgis Liepnieks ütles Dienale, et ?kele ja Vene kontserni esindajate kohtumisel arutati Läti transiidiäri arendamist.

Käsitleti Läti ja Lukoili koostöövõimalusi, samuti Ventspils Nafta erastamisega seonduvaid küsimusi. Liepnieksi sõnul oli Läti valitsusjuht seisukohal, et Ventspils Nafta taoliste suurte objektide erastamisel peab olema lääne ja ida kapital tasakaalustatud.

Läti jaoks oleks selline lahendus kõige soodsam, kuna nii realiseeriks riik oma sillafunktsiooni ida kui toorme tarnija ning lääne kui toorme turu vahel, ütles Liepnieks.

Samal ajal väitis üks Läti naftatransiidiga seotud mõjukas isik, et Lukoili esindajate visiit tähendab Venemaa tõsist katset võtta oma kontrolli alla see Läti tähtsaim majandusharu.

Anonüümne allikas ütles, et praegu oleks rumal anda riigile tulutoov Ventspils Nafta Lukoilile, kuna erastamisest saadud raha kuluks kiiresti eelarve aukude paikamiseks, Läti transiidi tingimusi aga hakkaksid dikteerima võõrad jõud. BNS

Hetkel kuum