9. aprill 1996 kell 22:00

Vastulause 1. aprilli Äripäeva materjalile

Teatan, et 1. aprilli Äripäevas ilmunud Selle Mõtsari artikkel «Maaklerile jääb müügimehe töö» on väga halb aprillinali.

Ajakirjanik on kasutanud artiklis katkeid meie eravestlusest, moonutades fakte oma suva järgi ning pannes minu suhu vestlusel minuga koos olnud isiku sõnu. Ka pole ma andnud nõusolekut oma nime ja ametikoha nimetamiseks üheski artiklis.

Artikli ebatäpsus ja mitmetimõistetavus heidab väga halba varju nii minu isikule, Eesti Vabariigi kultuuriministeeriumile kui ka kinnisvarabüroole Actor.

Artikli ettevalmistanud ajakirjaniku väitel õnnestus tal hilisemas telefonikõnes Jaanus Kulliga saavutada teatavat laadi kokkulepe. Jaanus Kulli lubas eravestluses puudutatud teemasid artiklis kasutada.

Nime ja ametikoha äramainimise kohta ajaleheartiklis kahjuks aga eraldi kokkulepet ei sõlmitud. Samuti pole artiklis kasutatud allika tsitaate.

Kindlasti ei ole Äripäeva eesmärk mingil moel kahjustada ei Jaanus Kulli, vabariigi kultuuriministeeriumi ega kinnisvarabüroo mainet, vaid näidata Eesti kinnisvaraturul valitsevat olukorda. ÄP

Hetkel kuum