19. mai 1996 kell 22:00

Viking Line otsib Soome lahe jaoks sobivat laeva

Paari aasta eest alanud katamaraaniliiklus Tallinna ja Helsingi vahel on Viking Line'ile toonud pigem kogemusi kui raha, sõnas Ekman.

Kiireid katamaraane kasutavad laevafirma arvates eelkõige ärimehed. Kuid need sobivad ka lõbureisideks, kui reisijad on valmis maksma pileti eest normaalsest kõrgemat hinda.

Vikingi turundusstrateegia põhineb sellel, et piletimüügist kaetakse ka aluste ülalpidamiskulud, sest tavapärase tax-free-müügi osatähtsus väheneb. Ekman märkis, et katamaraane ei toodud Soome lahele õlleralli tarbeks.

Eeloleval suvel Helsingi--Tallinna liinil sõitvad Viking Express II ja III sõidavad Norra ja Taani lipu all, kuid Vikingi sümbolitega. Oma katamaraane laevafirma hankinud ei ole, sest katamaraaniliiklus on võimalik vaid suvel.

Mõlema aluse meeskond on rahvusvaheline. Aluste kaptenid on norralased ja taanlased, kuid meeskonda kuulub ka soomlasi ja venelasi ning teenindajad on eestlased.

Viking Line alustas katamaraaniliiklust 1994. aasta suvel ning kõik tollal firmas tööd alustanud eestlased on ametis edasi. Mõlemal katamaraanil on 12liikmeline meeskond.

Ekmani sõnul ei ole mai alguses jõustunud alkoholi sisseveopiirang katamaraaniliiklust mõjutanud. Ometi oli Viking sunnitud lõpetama kõik paaritunnised nn piknikureisid suuremate laevadega.

Viking Express II ja III ehitati 1992. aastal ja olid mõeldud kasutamiseks Kanadas. Seejärel on nad seilanud Norra ja Taani vetes. Kumbki alus mahutab 300 reisijat ning need teevad Helsingi ja Tallinna vahel 12 ühesuunalist reisi päevas. STT-BNS

Hetkel kuum