13. juuni 1996 kell 22:00

Mercedes-Benz on rahul müügiga Eestis

Mercedes-Benz plaanib koostöös oma Eesti esindaja Silberauto ASiga välja arendada uue teenindus- ja müügikeskuse, ütles Weber.

Kommenteerides kontserni võimalikke investeeringuid Eesti majandusse lähitulevikus, ütles Weber, et praegu on veel vara konkreetsetest projektidest rääkida. «Me oleme praegu alles vaatleja olukorras,» lisas ta.

Weberi hinnangul on Mercedes-Benzi positsioon Eestis kolmest Balti riigist kõige tugevam. Mercedes-Benzi sõiduautode osakaal on Eesti turul üle kahe protsendi, mis on võrreldes teiste Euroopa riikidega Saksamaad kõrvale jättes Weberi hinnangul hea tulemus. «See tõestab, et Eesti klientidele on hind vastuvõetav,» lisas ta.

Weber ütles, et Mercedes- Benzi hinnad on igas riigis sisuliselt samal tasemel Saksamaaga, mis on tema sõnul ka loogiline, sest autod on valmistatud sakslaste poolt. Selle aasta viie kuuga müüs Silberauto 51 Mercedes-Benzi toodet.

Weberi sõnul pole kontsern veel rahul veoautode müügiga Eestis. Olukorra parandamiseks on tema ütlusel välja töötatud edasine arenguprogramm.

Weberi sõnul müüakse tänavu esmakordselt Mercedes-Benzi ajaloos üle 600 000 auto maailmas.

Eelmisel aastal alanud toodete uuendamine ja väljavahetamine peab Weberi sõnul lõpule jõudma aastatuhande vahetuseks.

Järgmisel aastal tuuakse Weberi väitel turule uus ja väiksem sõiduauto, mis on madalama klassi mudel. Selle mudeli juures ei taheta võistelda odavamate autodega, vaid pakkuda madalamas klassis Mercedesele iseloomulikke omadusi, ütles ta.

Hetkel kuum