19. juuni 1996 kell 22:00

Ofelial keelati viinaeksport

Pärast eilset litsentsikomisjoni otsust võib Ofelia jätkata aga tootmistegevust, piirituse ja viina Eesti piires turustamist ning ka nn värviliste jookide importi-eksporti.

Majandusministeeriumi pressiesindaja Daniel Vaarik ütles, et kuna seaduserikkumised puudutasid nimelt valget viinaga tollipiiril toimepandut, otsustas litsentsikomisjon keelustada viina ja piirituse väljaveo.

Ofelia praegune juht Tomi Ovaska ei soovinud kommenteerida litsentsikomisjoni otsust.

«Kriminaalasi käib ja loodan, et Eesti riigitöötajad teevad siin korralikku tööd ning meie püüame omalt poolt neid aidata,» lausus ta.

Litsentsikomisjon tuleb Ofelia litsentsi arutamise juurde tagasi kriminaalasja uurimise käigus uute asjaolude selgumisel.

Ovaska sõnul jätkub Ofelias normaalne müügi- ja tootmistegevus.

Konkreetsemaid tegevusplaane arutatakse tema sõnade kohaselt tänasel juhatuse koosolekul. Seal on päevakorras ka Ofelia tegevjuhtkonna edasine saatus. Lähipäevil alustab firma oma toodangu reklaamikampaaniat.

Eesti suuruselt teine alkoholitootja AS Ofelia valmistas möödunud aastal 118 100 dekaliitrit viina, millest eksporditi 33,7%.

Firma möödunud aasta käive oli umbes 70 miljonit krooni.

70% ASi Ofelia aktsiapakist kuulub Soome firmale Primalco Oy

ASi Ofelia tegevuslitsentsid peatati 4. juunil, pärast seda, kui rahandusministeerium oli tolliameti ettepanekul saatnud majandusministeeriumile kirja taotlusega tühistada Ofelia tegevuslitsents.

Tolliamet süüdistas Ofeliat tollieeskirja süstemaatilises rikkumises.

Hetkel kuum