19. juuni 1996 kell 22:00

Riigikontroll revideeris kiirabi

Tema sõnul peab riigikontrolli peakontrolör Jüri Kõrge kontrollakti kohta otsuse koostama ja sellele tuleb mõlemal poolel alla kirjutada.

Tallinna kiirabi peaarst Aleksender Moistus sõnas, et riigikontrolli eesmärk oli uurida haigekassa raha ja linna dotatsiooni kasutamist. Ta ei soovinud enne riigikontrolli otsust revideerimisele hinnangut anda. «Koostöö oli hea ja nende tegevusest on kiirabile kindlasti kasu,» märkis ta.

Tallinna kiirabi on selleks aastaks sõlminud Tallinna haigekassaga lepinguid 5 miljoni krooni kohta ja kulutanud sellest praeguseks ajaks 2,3 miljonit.

Lisaks on kiirabile eraldatud Tallinna linna sotsiaal- ja tervishoiuameti kaudu riigilt 4,9 miljonit krooni dotatsiooni põhiliselt transpordikuludeks, aparatuuri ja seadmete soetamiseks. Dotatsioonist on Moistuse sõnul kätte saadud 1,1 miljonit krooni.

Moistus rääkis, et kiirabi vajaks selleks aastaks haigekassalt veel vähemalt 10 miljonit krooni. Haigekassa pole selle raha üle arutamist pidanud võimalikuks enne, kui kiirabi pole tasa saanud ülekrediteeringut, mis tekkis seoses eelmisel aastal kehtinud madalate teenusehindadega.

Teenuste hinnad tõusid Moistuse sõnul selle aasta märtsis. Näiteks kui varem oli haigekassas kiirabi väljakutse teenuse hind 63 krooni, siis märtsist on see 180 krooni. «Praeguste teenuste hindade juures saame võla tasa ehk septembris,» märkis Moistus.

Hetkel kuum