7. juuli 1996 kell 22:00

Masinatehasel lahja käive

Denisenko sõnul on ebaedu põhjuseks partnerite majandusraskused.

Põhiliselt jahutus- ja külmutusseadmeid ning metallkonstruktsioone tootva Tallinna masinatehase poolaasta käive võinuks direktori sõnul olla 20--22 mln krooni, kuid oli poole väiksem. Denisenko põhjendas aasta esimese poole madalat käivet firma toodangu põhiliste ostjate -- SRÜ riikide nafta- ja gaasitööstusettevõtete maksuraskustega.

«Sealsed nafta- ja gaasiettevõtted ei suuda kuude viisi töötajaile palka maksta, seda enam ei jõua nad seadmete eest tasuda,» ütles Denisenko.

Ligi 800 töötajaga Tallinna masinatehase möödunud aasta käive oli alla 40 mln krooni. 1994. aasta käive oli aga ligi 90 mln krooni.

Denisenko selgitas, et masinatehas võtab idapartnerilt tellimuse vastu vaid siis, kui need on 100% ette maksnud. «Pikaajalised partnerid tasuvad tellimust esitades ette pool seadeldise maksumusest ning hiljem maksavad ülejäänud raha,» rääkis Denisenko.

Denisenko väitis, et teine poolaasta peaks masinatehasel tulema tunduvalt edukam, kuna käivad läbirääkimised ja sõlmimisel on uued lepingud, muude hulgas ka Turkmeenia naftatöötlemisfirmadega.

Ka Venemaa suurkontsernilt Gazprom saab masinatehas lähiajal tellimuse.

Tema sõnul on Gazprom, mille möödunud aasta kasum oli veidi alla 80 miljardi krooni, möödunud aastast saati ikka veel masinatehasele 600 000 dollarit võlgu.

Samas lisab Denisenko, et Gazpromi esindajad on temaga ühendust võtnud ja lubanud probleemid lahendada.

Tallinna Masinatehase ASi omanik on kahemehefirma AS Sif-D.

1993. aasta novembris sõlmitud erastamislepingu kohaselt maksis Sif-D tehase eest 5 miljonit krooni ning kohustus sinna investeerima 2,6 miljonit krooni.

Tallinna masinatehasel on Venemaal Sosnovõi Boris metallitöötlemisega tegelev tütarfirma.

Hetkel kuum