31. juuli 1996 kell 22:00

Pärnu kaubanduskeskuse rendipind huvitab

Iseseisvuspäeval valmivasse kaubamajja tuleb kaubanduslikku pinda 3600 ruutmeetrit, mille AS Port Artur kavatseb kõik välja rentida. «Rendihinnad ei tule kindlasti nii kõrged kui linna südatänaval, nende tase tuleb keskmine,» lausus Kaido Kruusoja.

Seni ainukese Pärnu suurema ostukeskuse -- Härma kaubahoovi -- juht Einar Kelder ütles, et kuigi Port Arturi kaubamaja ehitamine läheb võrreldes Härma kaubahooviga umbes viis korda kallimaks, siis ei hakata sellepärast Port Arturis veel viis kor-da suuremat renti saama. Härma kaubahoovi ühe ruutmeetri ehitus maksis umbes 2500 krooni, uues kaubanduskeskuses ulatub see kuni 10 000 kroonini. Kaubamaja rajamine läheb kokku maksma mitukümmend miljonit krooni.

ASi Port Artur aktsionäri Kaido Kruusoja väitel püüab rajatav ärikeskus meelitada Pärnusse uusi tegijaid. «Praegu toimub siin kauplemine põhiliselt kohalike ettevõtete tasandil. Meie tahame tuua konkurente näiteks Tallinnast ja välismaaltki,» lisas ta.

Einar Kelderi sõnade kohaselt ei hakka tema kaubahoov valmiva kesklinna kaubanduskeskuse mõjul kliendipuuduses kannatama, sest Härma ostukeskus asub suure elamurajooni ning Tallinna maantee lähedal.

Pärnu aselinnapea Andres Sooniste lausus, et suureks ärikvartaliks on linnal plaanis muuta kogu hoonestamata ala kesklinna ja jõe vahel. Tema sõnul käivad läbirääkimised veel teisegi kaubanduskeskuse rajamiseks Port Arturi kaubamaja vahetus läheduses. Kes ja mida ehitama hakkab, keeldus Andres Sooniste esialgu täpsustamast.

Härma kaubahoovi juhi Einar Kelderi sõnul võiks linn kõigepealt ühe asja korralikult valmis teha ja siis uut alustada. «Alles hakati ehitama linna saunast kaubanduskeskust, tänaseks on tühjade seinte vahele asja vaid joodikutel,» lisas ta.

Port Arturi kaubamaja ehitab AS Koger & Sumberg, projekteerija on arhitektuuribüroo Siim & Kreis. ASi Port Artur aktsionär Kaido Kruusoja firma osanikke tutvustada ei soovinud.

Kaubanduskeskusesse tulevad pangakontorid, kauplused, söögikohad ja hoone kõrvale bensiinijaam.

Hetkel kuum