13. august 1996 kell 22:00

Esimeks võitis kolmandiku jagu

Pärnu linnavalitsus oli osa metsatööstuse territooriumist ära planeerinud, mistõttu erastaja pidi lammutama ehitised oma kulul, teatati EEA avalike suhete osakonnast. Seega rahuldati Esimeksi taotlus vähendada ostusummat 7,5 miljoni krooni võrra, oli EEA esindaja kommentaar. Hooned moodustasid EEA esindaja sõnul viiendiku ettevõtte väärtusest.

Agentuur müüs hooned, mis oli vaja hiljem maha lõhkuda, kommenteeris Esimeksi juhatuse esimees Priit Maran. Tema sõnul oli linnavalitsus planeerinud endise metsatööstuse maale silla ehituse. «Selgus ka, et kesklinnas ei lasta saeveskit hoida,» täiendas Maran.

Tema sõnul võttis kogu lugu hoonete lammutamisest kuni ostusumma vähendamiseni aega kaks ja pool aastat. «Ega see kuigi lõbus olnud,» märkis Maran.

Sarnaselt teiste puiduvarumisettevõtetega raskustes vaevleva Esimeksi juht tõdes, et Pärnu metsatööstuse erastamiseks pakutud hind oli siiski liiga kõrge. «Nüüd tagantjärele vaadates võib öelda, et hasart oli liiga suur,» tõdes Maran.

Pärnu metsatööstus erastati eelläbirääkimistega pakkumise teel 1993. a sügisel. Esimeks nõustus erastamisel maksma 24,2 mln kr ja võttis üle metsatööstuse 2,5mln võla. Esimeks kohustus investeerima ligi 10 mln krooni ja säilitama 362 töökohta.

Mais vähendas EEA Tartu mööblivabriku Tarmeko erastanud oma töötajate ASi FMC ostuhinda 7 mln kr võrra. Tarmeko peadirektori Olev Niguli loodud FMC ostis 2/3 mööblivabriku aktsiaid 1994. a 65 mln kr eest.

Hetkel kuum