21. august 1996 kell 22:00

Energiamüük lõpetas firmade kimbutamise

Kolm firmat kohtuvad täna Energiamüügi esindajaga, et kirjutada alla pooli rahuldavale kokkuleppele.

Hoolimata Energiamüügi teisipäevasest elektrikatkestusest ning ähvardusest elekter ära võtta ka kolmapäeval, jäeti ligi paarikümne firma tööd häiriv elektrikatkestus eile siiski ära.

«Homme kella kaheni on aeg maha võetud,» märkis Energiamüügi Tallinna osakonna juhataja Veljo Sedrik eile. «Täna jõudsime põhimõttelise kokkuleppeni.»

Lihatoodete hulgimüügifirma ASi Edam tegevdirektor Juho Kask ütles, et vastavalt eile kokkulepitule hakkavad ASid Edam, Fordi Keskus ja AS Kryos edaspidi elektrit saama Tallinna lihatööstuse alajaamast läbi lihatööstuse, kuid elektriarved tasuvad nad otse energiamüügile.

20. augusti seisuga oli lihatööstuse alajaama kasutatud energia 79 680 kW, millest Tallinna lihatööstuse kulu oli 57 067 kW ning ASi Ülemiste Autoteenindus kulu 17 692 kW.

Kase sõnul võlgnevad nii Fordi keskus kui AS Edam augusti kahekümne päeva elektri eest kumbki ligi 10 000 krooni.

Kase sõnul jäi kokkulepe saavutamata nende ligi viieteistkümne väikefirma osas, kes samuti alajaama kasutavad, kuid kellega Energiamüügil ei ole soovi otselepinguid teha.

«Meie ettepanek on selline, et lihatööstuses jätkaks tööd inimene, kes kirjutaks nendele firmadele välja arved ning firmad maksaksid summad otse energiamüüki,» lausus ta.

Energiamüük teatas aga eile kella 15.00 ajal lihatööstusele, et kui neljapäeval kokkuleppele alla ei kirjutata, siis kaob elekter reedel uuesti.

AS Tallinna Lihatööstus viis pankrotiavalduse kohtusse 9. augustil ning jäi Eesti Energiale võlgu 450 000 krooni. Energiamüügi Tallinna osakond ähvardas mitu nädalat lihatööstuse alajaama väljalülitamisega, kui teised seda kasutavad ettevõtted ei tasu ära lihatööstuse võlga.

Peamised alajaama kasutajad on AS Edam, AS Kryos, Fordi Ülemiste keskus ning Statoili tankla, kellel energiavõlgnevusi ei ole.

Hetkel kuum