1. september 1996 kell 22:00

Estonian Airi ostusumma on tasutud

Balti Cresco Investeerimisgrupist öeldi eelmise nädala lõpul, et sellega on täidetud kõik kohustused, mida Balti Cresco Investeerimisgrupp ja Maersk Air olid endale võtnud Estonian Airi ostu-müügilepingu sõlmimisel.

Lisaks ostusumma tasumisele, märgiti ka aktsiaid, kinnitas üks Balti Cresco Investeerimisgrupi esindaja.

Balti Cresco Investeerimisgrupi anonüümseks jääda soovinud töötaja ütles, et Estonian Airi ostusumma tasumisel ei sooritatud mitte esimest sissemakset, nagu on teatanud uudisteagentuur BNS, vaid tasuti kogu ostusumma korraga.

Ostusumma suurust ei avalikustata veel niipea, kinnitati Balti Cresco Investeerimisgrupist. Äripäevale teadaolevatel andmetel müüs erastamisagentuur Balti Cresco Investeerimisgrupile ja Maersk Airile 66 protsenti Estonian Airi aktsiaid rohkem kui 50 miljoni krooni eest.

Kokkulepet riigile jääva Estonian Airi 34 protsendi aktsiate edasise käekäigu kohta erastaja ja erastamisagentuur pole sõlminud, ütles allikas Balti Cresco Investeerimisgrupist.

Balti Cresco Investeerimisgrupi esindajad on Äripäevale varem kinnitatud, et ilmselt võtavad Estonian Airi omanikud Maersk Airi kaudu laenu lennufirma majandusliku olukorra parandamiseks.

Hetkel kuum