2. september 1996 kell 22:00

Lisavõimalus investeerida

«Talinvest on pikka aega püüdnud välja töötada teenusepaketti, mis erineks teistest fondifirmadest. Praegu võib öelda, et tootepakett on enam-vähem valmis,» rääkis Soosaar.

Kavandatud uuendused puudutavad eelkõige ettevõtteid, kellel on tsüklilised finantsvood.

Firma on Soosaare sõnul välja töötanud erineva kasumi ja riskiastmega investeerimisprogrammid nii kindlustusfirmadele kui ka teenindus- ja tootmisettevõtetele.

Kindlustuspreemiate paigutusspetsiifika nõuab keskmisi ja pikemaajalisi investeeringuid, samas kui teenindus- ja kaubandusettevõtete puhul on peamine kassavoogude ja lühiajaliste vabade finantsressursside tõhusam majandamine.

Eraldi on välja töötatud madala riskiastmega ja optimaalse kasumiga programm riiklikele mittetulunduslikele fondidele ja sihtkapitalidele.

Talinvesti arendus- ja müügijuht Margus Maidla on BNSile öelnud, et EstIB-Talinvesti Varahaldus on kavandanud koostööd mitme Eesti väikepangaga, kes ei ole liiga väikeste mahtude tõttu rakendanud tööle oma väärtpaberiosakonda.

EstIB-Talinvest haldab EVP investeerimisfondi, Talinvesti rahaturu investeerimisfondi, Talinvesti aktsiafondi ja Talinvesti intressifondi ning privaatportfelle.

Talinvesti juhatuse esimehe Jaak Roosipuu sõnul pakuvad fondid investeerimisvõimalusi erineva tulusus- ja riskieelistustega klientidele.

Eriti peaks ettevõtetele huvipakkuv olema rahaturufond, kuhu firmal on võimalik paigutada lühiajalisi, isegi paaripäevaseid vahendeid.

29. juulil Talinvesti ja Investeerimispanga vahel sõlmitul lepingu järgi omandas Investeerimispank 50 protsenti Talinvesti Varahalduse aktsiatest, misjärel senine ASi Talinvest tütarfirma hakkas kandma nime EstIB-Talinvesti Varahalduse AS.

Hetkel kuum