17. september 1996 kell 22:00

ELi ja Läänemere firmade kontaktpäevad

1,2 miljonit ECUd maksva ürituse eesmärk on soodustada Läänemere-äärsete riikide ja Euroopa Liidu kuni 500 töötajaga väike- ja keskmise suurusega firmade kontakte.

Kontaktpäevade idee pärineb Euroopa komisjonilt, kes loodab sel moel julgustada Euroopa Liidu firmasid tegema otseinvesteeringuid Euroopa vähemarenenud regioonidesse.

Partenariaadil on 900 Euroopa Liidu, Norra, Tshehhi, Slovakkia, Ungari ja Venemaa firma esindajate võõrustajaks 139 Poola, 24 Eesti, 25 Läti ja 20 Leedu ettevõtet.

Üritusel esindatud olulisemad majandusharud on veondus ja laomajandus, masina- ja metallitööstus, kalandus, elektroonika- ja elektromehaanikatööstus.

Rootsis, kust Poolas peetavale püritusele saabub 48 firmat, on ürituse ettevalmistaja majandus- ja tehnikaarenguamet (NUTEK) ja Lõuna-Rootsi kaubanduskoda. NUTEKi esindaja Birgitta Svensson iseloomustas europartenariaadi tähendust firmadele. Selle paar korda aastas korraldatava ürituse eesmärk on tutvustada Euroopa Liidu firmadele uute regioonide turge. Hoolikas ettevalmistus tagab, et võõrustajafirmad on tõsised ettevõtted ning et sellel kontaktfoorumil genereeritakse uusi ideid.

Eelmine, Põhja-Skandinaavia partenariaat toimus 13. ja 14. juunil Rootsis Luleås ja järgmine europartenariaat peetakse 27.--29. novembrini Itaalias Genuas. DI-ÄP-PAP-BNS

Hetkel kuum