18. september 1996 kell 22:00

Roosikrantsile hotell või kontorihoone

Niguli ütluse kohaselt on kinnisvarabüroo leidnud mõlema projekti osas endale partnerid. Partnereid avaldama Nigul ei soostunud. «Läbirääkimised on peetud mõlema poolega, nüüd on vaja veel otsustada, kumb neist on meile tulusam,» lausus ta.

Selle sajandi alguses ehitatud 2000m² pinnaga majja, millest on praeguseks järel vaid paekivimüürid ja valatud betoonvahelaed, on kavas investeerida vähemalt 15 mln krooni. Kui osutub võimalikuks juurdeehitus paari korruse näol, suurenevad kulud veelgi.

Tallinna muinsuskaitseameti juhataja Rasmus Kangropool ütles, et hoone rekonstrueerimine on teretulnud. «1991. a linnavalitsuse poolt ajaloomälestiseks kuulutatud varemeist pole varsti enam seinugi alles, kui maja lähiajal ei taastata,» väitis Kangropool.

Tallinna muinsuskaitseameti juhataja sõnul peab lõppotsuse, kas ajaloomälestisele on võimalik teha juurdeehitus, andma riigi muinsuskaitseamet.

Riigi muinsuskaitseameti peadirektor Jaan Tamm ei nõustunud tehtavat otsust kommenteerima, kuna projekti pole neile veel esitatud. Ta lisas vaid, et võimalik pole juurdeehitus, mis muudab hoone fassaadi või üldmuljet.

Hetkel kuum