10. oktoober 1996 kell 22:00

Saku aktsia hind püsib

Eilse tagasihoidliku kauplemise käigus kujunes Saku aktsial välja ligi kolmekroonine spread (ostu- ja müügihinna vahe), mis oli põhjustatud investorite äraootavast seisukohast.

Saku majandustulemuste avaldamisel stabiliseerub aktsia hind praeguse ostu- või müügihinna juures, lausus Forekspanga peadiiler Tõnu Vanajuur. Positiivsete uudiste korral kujuneb aktsia hinnaks praegune 40kroonine müügiäär ning negatiivsete puhul 37kroonine ostuäär, lisas ta.

«Kuigi majandustulemused võivad olla tagasihoidlikud, on Saku puhul tegemist ettevõttega, millel peaks aastate lõikes olema stabiilne kasum,» lausus HF Arenduse juhataja Margus Uudam.

Hansapanga analüütiku Katrin Kaarli sõnul pole ettevõtte omanike jaoks halb ka 34miljonilise aastakasumi prognoosi muutumine 27miljoniliseks, sest tegemist on suure kontserniga, kellel on võimalik riske hajutada.

Äripäeva andmeil oli Saku õlletehase turuosa Eestis suve alguse 58 protsendilt augustiks langenud 52 protsendile ning praeguseks hetkeks võib turuosa olla alla 50 protsenti.

Kinnitamata andmetel on Saku õlletehase selle aasta septembri läbimüük olnud kuni viiendik väiksem kui möödunud aasta septembris. Lisaks suvisele halvale ilmale on oma mõju avaldanud ka näiteks suure reklaamikampaaniaga Eesti turule tulnud Koff III õlle ja ka Tartu õlletehase turuosa kasv, lausus Viru Õlu tegevdirektor Toomas Varek.

Kuigi läbimüük oli kehv kõigil õlletootjatel, tundub, et kõige enam vähenes müük Saku õlletehasel, lausus Tartu õlletehase müügijuht Juta Reial.

Koffi õlut müüdi läbi suve peaaegu ilma rahata, mis suurendas seega tunduvalt Soome õlle läbimüüki Eestis, lisas ta.

Sinebrychoff Eesti tegevdirektor Randor Tamm rääkis, et Sinebrychoffi osakaal turul peaks olema kuni viis protsenti, importõllel üldse aga 11--12.

Importõlle turuosa on Tamme sõnutsi paari protsendi võrra suurem kui möödunud aastal. «Minu arvates saab tulevikus olema importõlle osatähtsus Eesti turul umbes 20 protsenti,» märkis Tamm.

Tamm lausus, et kindlasti jääb Saku õlletehas suurimaks tegijaks Eesti turul, kuid tema osatähtsus ei pea olema nii ebaloomulikult suur kui praegu.

«Importõlle turuosa suurenemine toimub suuremalt jaolt Saku õlletehase turuosa arvel, Saku on ju ennast ise nii hinnaklassilt kui kvaliteedilt seadnud importõllega konkureerima,» lausus Tamm. Ilmselt lööb ka Tartu õlletehas Sakult turgu üle, lisas ta.

Hetkel kuum