31. oktoober 1996 kell 22:00

Täna ja homme toimuvad Tallinna kammerorkestri ja Eesti filharmoonia kammerkoori ühise kontserdisarja Kammerfilharmoonia avaüritused.

Esimesel kontserdil kõlab Tõnu Kaljuste juhatusel A. Pärdi «Trisagion», F. Mendelssohni keelpillisümfoonia nr 8 ja L. van Beethoveni missa C-duur.

Kammerfilharmoonia kõigile kuuele kontserdile novembris, detsembris, veebruaris, märtsis, aprillis ja mais müüakse ka saripileteid hinnaga 250 krooni.

Kuna nelja legendaarse musketäri seiklused on kunagi vast iga lehelugeja meelt lahutanud, poleks paha teada saada, kuidas kulges elu vanaduses.

Prantslase B. Tavernieri lustakas seiklusfilmis on peategelaseks d'Artagnani tütar Eloise, kes asub kätte maksma tapetud kasuema eest. Tema kaaslaseks saab romantiline poeet Quentin Armetu. Eloise jõuab jälile ka salasepitsustele kuninga vastu.

Pariisis otsib Eloise üles isa, püüab teda veenda kuningat ähvardavast ohust. D'Artagnan pole vaimustatud uuesti musketäriks hakkamisest, ent ometi tulevad vanad sõbrad Athos, Aramis, Porthos ja Planchet kokku, pakkudes vaatajale palju kentsakaid olukordi.

Nädalavahetusel on viimane võimalus tutvuda Tartu kesklinnas Rüütli galeriis Anu Juuraku installatsiooniga.

Varsti renditakse galerii teine ruum optikapoele ja nii on näituski inspireeritud sellest. Installatsiooniks on kasutatud 1500 paari prille. Iga külastaja võib silmatabelite abil ise oma silmi kontrollida.

Pärast näitust võiks aga astuda läbi restoranist Central ja proovida ehtsaid ungari roogi.

Hetkel kuum