31. oktoober 1996 kell 22:00

Estiko hind tõusis

ASi Estiko aktsia keskmine hind saavutas eile Tallinna börsi vabaturul 32,83 krooniga senise kõrgeima taseme. Sooritatud tehingute kogukäive ulatus ligi 407 000 kroonini.

Aktsia hind alustas tõusu eile hommikul 32,4 krooni tasemelt ja tema sulgemishinnaks kujunes 33,25 krooni.

HF Arenduse juhataja Margus Uudami sõnul on Estiko tehingute mahtusid arvestades tegu rohkem väikeinvestorite mängumaaga. Ka eilne hinnatõus oli tingitud väikeinvestorite kauple-misest, kus väga väikesed summad võivad aktsia hinda mõjutada.

Väikeinvestorite tehinguid mõjutab tavaliselt ajakirjandus. Instrumendivaesel Eesti väärtpaberiturul põhjustab igasugune ettevõtte pressis mainimine kohe hinnaliikumise turul.

Ajakirjanduse mõju on aga lühiajaline ja aktsia hind võib tulevikus tulla tagasi endisele tasemele.

«Praegune aktsia hinnatõus oli tundlik ning sama hästi võib see homme langeda,» lausus Hansapanga analüütik Katrin Kaarli.

Vaatamata Estiko suhteliselt headele majandusnäitajatele suhtuvad investorid sellesse endiselt ettevaatlikult. Ettevõte tegeleb laiahaardeliselt väga paljude ettevõtlusvaldkondadega alustades kilekottide tootmisest ja lõpetades E-kaubamaja haldamisega.

«Kuigi tegemist on kontserniga, on ta ehk siiski liiga väike, et suuta seda kõike rahastada,» ütles Hoiupanga väärtpaberimaakler Charlie Viikberg. «Seni on neil küll hästi läinud, aga kui tuleb mingi tagasilöök, on see ka korralik.»

Ettevaatlikuks teeb Viikbergi sõnul ka asjaolu, et ettevõtte üks tuumikinvestoreid on müünud suuri aktsiablokke.

Estiko aktsiaga sooritati eile kümme tehingut, mille käigus vahetas omanikku 12 354 aktsiat. Tehingute kogukäive oli 405 611 krooni. ÄP

Hetkel kuum