5. november 1996 kell 22:00

Palumata külalised doc-failiga

Arvutikasutaja tervisliku eluviisi propaganda ei ole suuresti muuks kui heade kasutajate teavitamiseks ja infotehnoloogia eest vastutajatele naha vahele pugemiseks mõeldud. Tegelikult on aga meie igapäevases arvutielus ohtralt seiku, mis nõuaks soovitusi ja selgitusi, räägin sedapuhku Word'i viirusest.

Juuresoleval pildil on olukord, mida te nakatunud arvutis võite näha, kui valite Word'is olles Tools-menüüst Macro.

Äärmiselt hea tava oleks need teie palumata saabunud makrod Delete-nupu abil ära koristada, dokument salvestada ja siis uuesti kustutada ning veelkord salvestada. Ja seejärel tuleks kiiresti hankida mõni makroviirusi tundev viirusepeletaja, näiteks F-Proti sarjast tasuta jagatav F-Macro, ja oma kettad üle käia.

Aga edasi? Kindlasti tuleks hoolitseda, et kogu maja saaks puhastatud ja kasutajad võtaksid oma pühaks kohuseks edaspidi puhtalt elada.

See võib tähendada pidavalt mälus istuvat viirusepeletajat, aga piisab ka reeglist, et kõikide uute failide puhul Macro-menüüd kontrollitakse. Samuti tuleks võidelda flopi-elu vastu. Hoida faile serveris tähendab seda, et neid saab süsteemiadministraator tsentraalselt puhtana hoida. Hoida faile flopiketastel tähendab seda, et ikka ja jälle tekkivad viirusepuhangud, sest alati jääb mõni ketas kontrollimata.

Ja loomulikult, kui teil on avastatud viirus, tasuks leida ka selle saabumise tee ja teavitada neid, kelle juurest see pärit on.

Hetkel kuum