14. november 1996 kell 22:00

Soomlased rajavad Tallinnas restoraniketi

ASi Milovenne aktsionäri ja direktori Pasi Tannineni sõnul soovib AS Milovenne Tallinnas rajada restoraniketi, millesse kuuluks kuni 10 toidukohta. Ta märkis, et esimene ning juba käivitunud projekt on lõbustuskeskus Metropol. Järgmisena alustatakse Raeköögi ümberehitamist restoranimaailmaks, mis peaks avatama juba 1997. a märtsis ning mille maksumus ulatub 30--40 mln kroonini, lausus Tanninen.

Raeköögi kompleksi on AS Milovenne kesklinna valitsuselt saanud rendile 10 aastaks ning selle esimesele korrusele plaanitakse ehitada nn restoranimaailm koos las-tele mõeldud mänguväljakuga. Teisele korrusele ehitavad uued omanikud ligi 600-m² varietee, kolmandale korrusele hotelli ning neljandale sauna- ja vannikompleksi.

Restoranimaailma projektijuht Jarmo Heikkinen ütles, et tema juhitav projekt näeb ette rahvusvahelise restoranitraditsiooni toomise Eestisse. «Ma olen seisukohal, et Tallinnas pole veel restoranidevahelist konkurentsi olemas, see on alles algamas,» möönis ta.

Heikkineni sõnul rajatakse praeguse Raeköögi keldrisse keskaja stiilis toidukoht, mis oleks mõeldud peamiselt turistidele. Ta lisas, et juba on projektiga kursis ka suuremad turismifirmad, kellega plaanitakse koostööd.

Heikkinen möönis, et seni pole veel selge, kes hakkab projekti rahastama. Sisustuse ning siseviimistluse osas saab AS Milovenne hakkama oma jõududega, lisas ta.

Võimalik on Heikkineni sõnul ka see, et hotelli väljaehitamine ning vannikompleksi rajamine antakse teiste firmade kätte.

Raeköögi naabruses asuva Eeslitalli restoranispetsialist Petri Huovinen pidas võimalikuks ASi Milovenne ja Eeslitalli koostööd, mida on omavahel ka arutatud. Tema sõnutsi mõjub suurejoonelise restoranimaailma projekti käikuminek positiivselt ka Eeslitallile.

Jarmo Heikkinen märkis, et praegu käivad läbirääkimised uute projektide käivitamiseks ka mujal Tallinna vanalinnas. «Mitmed hea koha peal olevad restoranid on raskes seisus ning on võimalik, et mõni neist ära ostetakse,» lisas ta.

Pasi Tannineni sõnul on ASi Milovenne soov tulevikus restoraniketti laiendada mujal Eestis ning seejärel ka teistes Balti riikides.

Jarmo Heikkinen on viimase paari aasta jooksul projekteerinud ligi 60 Soome restorani, tema käe all on valminud ka Viru hotelli vastuvõturuum, Café Amigo, Café Opera ning hetkel veel töös olev Metropol.

ASi Milovenne aktsionärideks on Pasi Tannineni sõnul alla kümne eraisiku mitmest riigist, nimeliselt nimetas ennast ning Jaanus Mägit.

Hetkel kuum