3. veebruar 1997 kell 22:00

AS Uniprint ostis Heidelbergi trükimasina

«Vanasti tuli lakkimiseks poogen masinast kaks korda läbi lasta ja kuivamine võttis terve ööpäeva,» ütles Reinsoo. «Uue masinaga on poognad tunni aja pärast kuivad,» lisas ta.

Heidelbergi tehasest ostetud trükimasina paigaldamine algas nädal aega tagasi ja kahe nädala pärast on kavas seade täisvõimsusel tööle panna. Andrus Reinsoo väitel on uue trükimasina eelis täisautomaatika.

Teine sarnane ja samas hinnaklassis neljavärvi trükimasin on ASil Farbe, kes kasutab kaubamärki Prisma Print. Farbe ostis konkureeriva firma MAN Roland analoogse trükimasina eelmisel suvel.

Käibe poolest võrreldavate Uniprindi ja Farbe trükikoda asub mõlemal Viimsis.

Reprofirma Aho tegevdirektor Priit Põldre ütles, et Uniprindi trükimasina ostu järel on Eesti firmadel nüüd võimalus kodus rohkem trükkimiskohtade vahel valida ja kvaliteettrükised Soome asemel Eestis trükkida lasta. «Eks konkurents läheb tihedamaks,» tõdes Põldre.

Uue masinaga on võimalik trükkida ka plakateid, ütles Andrus Reinsoo. «Oleme arvestanud masina soetamisel ka Läti ja Leedu tellimustega, ettevalmistavad tööd käivad,» lisas ta.

1992. aastal asutatud perefirma Uniprint eelmise aasta käive oli 19 miljonit krooni ja kasum ligi 2,5 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 32 inimest. 70 protsenti Uniprindi toodangust moodustavad reklaamtrükised.

Hetkel kuum