11. veebruar 1997 kell 22:00

Talv ei takista enam akende paigaldamist

Ehitaja puutub tihti kokku probleemiga, et väljaspool ideaaltingimusi kasutatava vuugihermeetiku käitumine on äraarvamatu -- kord kipub ta paisuma, kord jääb hoopis vedelaks.

Polüuretaanvahu kasutamise ideaaltingimused on 20kraadine soojustemperatuur ja 95protsendine õhuniiskus. Eesti tingimustes tehakse ehitustöid aastaringselt keskmiselt 5--10kraadises temperatuuris.Taani polüuretaanvahtude tootja Baxenden Scandinavia on hakanud tootma talvetingimustes kasutamiseks Penoflexi vuugihermeetikut. See sobib ka Eesti kliimasse.

Penoflexi talvevaht käitub madalatel temperatuuridel nagu suvevaht suvel. Samas on ta kasutatav ka soojas. Minimaalne talvevahu kasutamise temperatuur on -5 kraadi. Töödeldava pinna eelnev niisutamine on soovitav, kuid erinevalt suvevahust ei muuda selle ärajätmine vahu toimet, kuigi õhuniiskus on talvel väiksem. Talvevaht on tolmukuiv 15--20 minutiga ja lõigata võib teda 3--4 tunni pärast.

Vahtu kasutatakse peamiselt akende ja uste paigaldamisel ning avauste ja tühikute täitmisel sojus-, heli- ja niiskusisolatsiooni eesmärgil.

Hetkel kuum