10. märts 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Hansapanga mullune auditeeritud konsolideeritud puhaskasum oli 298,5 miljonit krooni ehk miljoni krooni võrra enam kui varem avaldatud auditeerimata puhakasum.

Hansapanga auditeeritud puhaskasum kasvas aastaga 72,8 protsenti.

Grupi varad suurenesid aastaga 111,5 protsenti, moodustades aasta lõpul auditeeritud andmeil 7,3329 miljardit krooni. Varade suurus auditeerimisel ei muutunud.

Varade järgi moodustas Hansapanga turuosa Eestis 25,3 protsenti, Hansabank-Latvija turuosa Lätis 5,7 protsenti ning Hansa Liisingu turuosa Eestis 50 protsenti.

Hansapanga ja tema tütarettevõtete töötajate arv oli perioodi lõpus 990, kasv aasta jooksul 59 protsenti. BNS

Eesti Maapanga aastaaudit valmib lähinädalatel, ütles KPMG audiitor Taivo Epner.

Epneri sõnul pole KPMG Maapanga majandustulemustele järeldusotsust veel andnud. Ta märkis, et koostatud on audiitorkontrolli lisad.

Epner ei soovinud auditi mittevalmimise põhjusi ega panga raamatupidamise esialgse kontrollimise tulemusi kommenteerida.

Esialgse kava kohaselt plaanis Maapank aastaauditi valmimist veebruari lõpuks, hiljem pikendas tähtaega nõukogu 11. märtsi koosolekuni. BNS

Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL) korraldab paralleelselt 17.--23. märtsini peetava autonäitusega Moterex automüügisalongides autode kevadnädala.

AMTEL on varem teatanud, et enamik liidu liikmeid ei osale selle aasta Motorexil, kuna messil osalemiseks tehtavad kulutused ei tasu end ära.

AMTELi liikmed peavad otstarbekaks osaleda Motorexil üle aasta. BNS

Leedu pealinna Vilniusesse plaanitava uue Eesti saatkonnahoone ehitustöödel soovib osaleda 14 Eesti firmat, selgus eilsel ehituskonkursi pakkumuste avamisel.

Välisministeeriumi ehitus- ja kinnisvarabüroo juhataja Jüri Raidjõe sõnul sisaldas riigihankekonkurss kolme paketti -- üldehitustööd, sanitaartehnilised tööd ja elektritööd. «Üldehituse alal konkureerib 12 firmat, selle paketi võitja saab ka peatöövõtjaks,» ütles Raidjõe.

Vilniuse kesklinna ehitatava saatkonna maksumus on 15 miljonit krooni. Maja asub 1050m² krundil, mis on antud Eesti riigile 99 aastaks tasuta rendile. Arhitektuuribüroo 3+1 poolt projekteeritud hoone on kolmekorruselise maja kõrgune.

Praegu asub Eesti saatkond Vilniuses renditud pinnal. Vilniuse saatkonna hoone on esimene pärast Teist maailmasõda ehitatav Eesti saatkond. Raidjõe sõnul ei planeeri Eesti lähematel aastatel rohkem saatkonnahooneid ehitada. ÄP

Riigikontroll lõpetas riigikogu käsul Eesti Panga majandustegevuse kontrollimise ja avalikustab kontrolli tulemused märtsis.

Kontroll on tehtud ja tulemus kontrollaktiga kinnitatud, ütles riigikontrolör Hindrek Meri esmaspäeval riigikogu infotunnis.

Riigikogu langetas otsuse Eesti Panga 1993.--1995. aasta tegevust kontrollida möödunud aasta mais.

Meri ütles maasaadikute Jaanus Männiku ja Ants Käärma arupärimisele vastates, et eelmisel aastal keskpanga kontrollimisel tehtud töö oli mahukas ega kulgenud probleemideta.

Eesti Pank nõudis Meri väitel riigikontrollilt täiendavat lepet pangasaladuste mitteavaldamise kohta ja samuti oli probleeme vajalike dokumentide ja andmete saamisega. BNS

Tallinna väärtpaberibörsil oli ka veebruaris suurim maakler Hansapank, mille sooritatud tehingute kogukäive oli 30 protsenti börsi käibest.

Hansapanga osakaal börsi käibes on jaanuariga võrreldes siiski pisut langenud. Jaanuaris langes börsi käibest Hansapanga vahendatud tehingute arvele 36 protsenti.

Veebruaris järgnesid Hansapangale Hoiupank ja Forekspank, vastavalt 23 ja 12 protsendiga börsi käibest.

Suuremad maaklerid olid veel Maapank ja EE Investeeringud kuue ning Ühispank ja Tallinna Pank viie protsendiga börsi käibest. BNS

Eesti loodab Poolaga vabakaubanduslepingu lõpliku kokkuleppeni jõuda aprilli esimeseks pooleks.

Välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna direktor Alar Streimann ütles, et selles suhtes on mõlema poole tahe olemas, et leping kiiresti sõlmida.

Streimann ütles pärast läbirääkimiste teist vooru, et lõpptulemusest on veel vara rääkida. «On asju, mida oleme kokku leppinud, on asju, mille osas on lahkarvamused,» ütles ta. Streimann täpsustas, et kokkuleppeid pole näiteks tööstus- ja põllumajandustoodete osas. BNS

Hetkel kuum