13. märts 1997 kell 22:00

Tallinna ettevõtjad vahetavad õhtu ööklubis ooperi vastu

Märtsis küsitletud Tallinna ettevõtjad tunduvad eelistavat viibida söögikohtades ja lõbustusasutustes, mis on aegade jooksul koduseks muutunud. Uusi kohti pole aega avastada ning teave nendest ei ole vastajate arvates piisav.

Ärilõunaks sobilikest restoranidest võitis kõige rohkem poolehoidu Primavera, ehkki parkimistingimusi peeti enam kui nigelaks. Kiideti restorani interjööri, maitsvaid toite. Elyseéd peeti liialt avaraks, Roosikrantsi toite võrreldes varasemaga kehvemaks. Kiita sai Mõõkkala eraldumisvõimalus ja paeseinad.

Argilõunal eelistasid vanalinnas töötavad vastajad stiilset Laial tänaval asuvat Diesel Bootsi, millest vaid mõne punkti kaugusele jäi restoran Teater, mis on ajutiselt suletud. Kurdeti, et Hella Hundi toidud on kesisemaks muutunud.

Nagu Tallinna küsitluse puhul tavaks, eelistab ettevõtja ujuda kõigi mugavustega TOPi basseinis. Naiste seas on populaarne Gea klubi, kus on kahe vastaja sõnul linna parimad aeroobikatreenerid.

Perega käiakse jalutamas mere ääres, millele järgnevad tavaliselt perelõunad näiteks Peoleo toidutares ja Anna kohvikus.

Tundub, et ööklubisid eriti ei armastata. Pigem lõbutsetakse kodus. Bonnie & Clyde on endiselt populaarne. Esmakordselt nimetati selles valdkonnas Von Krahli teatri baari, kus pärast teatrietendust on hea lõõgastuda. Negatiivseid arvamusi kogus kõige rohkem Dekoltee.

Hotellidest eelistati Olümpiat, mida kiideti turvalisuse, hea teeninduse ja asukoha poolest. Central sobib samuti soliidsele ärikliendile nagu ka Palace, mille mugavusii hinnati kõrgelt. Hotelli Sport eelistatakse suvel, ent kui kesklinna korralikes majutuspaikades sobivaid kohti pole, viiakse külaline Sporti või äärmisel juhul Tähetorni hotelli. Kahe viimase klientuuri nimetasid vastajad kahtlaseks, nõustumata täpsemalt selgitama.

Kultuuriasutustest eelistasid Tallinna ettevõtjad Estonia teatrit, kus on peaaegu igal õhtul põnev etendus. Viimasel ajal on enam tähelepanu köitnud ka kunstisaalid, kuhu minnakse nädalavahetusel nii perekonnaga kui külalistega. Meenutati Rotermanni soolalaos toimuvaid näitusi. Seekordsed vastajad otsustasid mugava asukoha põhjal siiski Tallinna kunstihoone kasuks teadmisega, et sinna pääseb autoga kergesti ligi ning väljapanek on alati tasemel. Vastajad tunnistasid, et jälgivad Estonia kontserdisaalis pakutavat, kuigi ise pole veel kontserdile jõudnud.

Hetkel kuum