3. aprill 1997 kell 22:00

Elav autoturg

Selle aasta Eesti autoturg on värvikas nii müüginumbrite kui kõikvõimalike teiste sündmuste poolest.

Äramärkimist väärib Volkswageni diileriõigustele lõppenud tormijooks, mille võitis AS Eesti Talleks, eesotsas president Andres Sarriga. Uueks diileriks AS Reval Auto asemel sai veebruaris Eesti Talleksile kuuluv AS Saksa Auto.

Vaatamata diileri vahetumisele pole asjad eriti libedalt veel käima läinud. Seni pole õnnestunud tööle rakendada oma töökoda ning päris hästi ei suudeta käivitada ka varuosadega varustamist.

Praegu teeb Volkswagenitele hooldust Audide diiler Reval Auto. Saksa Autolt on täismahus teenindust oodata alles siis, kui valmib nende uus müügi- ja teeninduskeskus.

Huvitav olukord tekkis Eesti autoturul seoses Eesti politsei korraldatud autokonkursiga. Kui selgus, et politsei ostab 90 Volkswagenit, polnud konkursi võitjal ehk Reval Autol enam diileriõigusi. Politsei sõlmiski vaatamata kuluaaritööle lepingu Reval Autoga, mitte Saksa Autoga.

Üllatuseks võib pidada seda, et autode müügi- ja teenindusettevõtete liidu juhatus otsustas teisipäeval ühehäälselt, et üldkogu peab hakkama arutama Peugeot' maaletooja ASi Kommest Auto liidust väljaheitmist. Millega asi lõpeb, selgub aprilli lõpus.

Omaette huvitavaks pret-sedendiks automüüjatele saab aprilli jooksul kindlasti ka Nissani jaemüüja ASi Fakto plaan minna börsile.

Üle ootuste hästi on aasta alanud aga veoautode müüjatele. Nii müüs Volvo Veoautode Valga AB Keil märtsis 19 uut veokit, mis pole isegi sõiduautode müüjate seas halb tulemus. Arvestades veel seda, et keskmise sõiduauto hind on veidi üle 200 000 krooni ning veokil 1,2 miljonit, on tulemus väga hea.

Hetkel kuum