4. mai 1997 kell 22:00

Lühiajaline miljonär

- Suure käraga Silmetit edukaks tehaseks ja kogu Sillamäed eestimeelseks linnaks teha lubanud Priit Saksing määras endale hinna. 1,78 miljonit krooni on mehe arvates summa, mis kaalub üles paljude potentsiaalsete tööandjate, sõprade ja valijate usalduse. Sellise summa kandis Sillamäe linnavolikogu esimeheks valitud endine Silmeti peadirektor enne direktori ametist lahkumist isiklikule hoiuarvele.

Väidetavalt lahkumishüvitiseks tituleeritud rahahunniku ülekandmises nägid Silmeti omanikud siiski kriminaalset tegu ja andsid asja politseisse. Edasi algas valskustega vahelejäämise puhul juba nii tüüpiliseks saanud kokutamiste jada. Saksing püüdis jätta muljet süütust kannatajast, rääkides midagi valearvestustest, eksitustest. Vihjeid tehti poliitiliste mängude kohta. Olgu tegu viimasega või Saksingu püüuga lihtsalt rikastuda, igatahes on ta tõestanud, et Eestis on jätkuvalt tippametnikke, kellele pole mingi probleem riigi raha enda kaukasse kanda. Paraku jäi Saksingul puudu leidlikkusest, et võinuks tegu kohe enam-vähem loogiliselt põhjendada.

Miljonid enda ja sõprade pangakontodele saatis Saksing oma allkirjaga. Hilisem väide, et allkiri on ekslikult antu, ei kannata kriitikat isegi raamatupidamist ja tööõigust vähe tundvate inimeste seas.

Tegu on tehtud ja kas see oli direktori suurekaliibriline sulitemp või on selle taga ka midagi muud, näitab aeg. Oma maine on Saksing selle raha eest maha müünud ja vaevalt tal niipea vähegi avalikkusele kätte paistval ametipostil töötamiseks võimalust on.

Hetkel kuum