3. juuni 1997 kell 22:00

Sadamate ehitamine Leningradi oblastise Ust-Luugase, Primorskisse ja Batareinaja lahte võimaldab Venemaal kompenseerida ediste Balti liiduvabariikide sadamate kaotust ja teenida miljardeid dollareid, mis Venemaa asemel liiguvad nüüd läbi Leedu, Läti ja Eesti, ütles Leningradi oblasti kuberner Vadim Gustov sadamate projekteerimise ja ehitamise koordiantsiooninõukogu istungil.

Ust-Luuga sadama aktsiaseltsi juhtkonna teatel ehitatakse praegu intensiivselt söeterminaali, mis peaks valmima aastaks 1999. Ehitatakse ka uus juurdepääsutee ja 60 korteriga elamu sadama ehitajatele.

Täie hooga käivad Batareinaja lahte kavandatud sadama projeteerimistööd, mida finatseerib firma Surgutneftegaz. Tööde hulka kuulub ka Kiri?i naftajuhtme trassi asukoha kindlaksmääramine.

Juuni lõpuks loodetakse lõpule jõuda tehnilis-majanduslike arvutustega Primorje sadama loomise kohta. RIA Novosti-ETA

Kohtla-Järve volikogu otsustas emiteerida võlakirju 10 miljoni krooni väärtuses, et teha hädavajalikke ehitus- ja remonditöid.

Kohtla-Järve aselinnapea Jüri Kollo sõnul on 10 miljonit krooni kavas kasutada uue katlamaja ehitamiseks Orule, Estonia puiestee remondiks Ahtmes ning mitmete koolimajade kapitaalremondiks. Ainuüksi Järve gümnaasiumi remondiks oleks tarvis 5 miljonit krooni, ütles Kollo Põhjarannikule.

Linnavalitsus on teinud taotluse pöörduda võlakirjade emissiooniks Hüvitusfondi poole.

1996. aastal emiteeris Kohtla-Järve linn võlakirju 11 miljoni krooni väärtuses. Seda raha kasutati uute busside ostmiseks, teedeehituseks ja Järve vene gümnaasiumi hoone remondiks.

Koos intressidega tuleb Kohtla-Järvel aastaks 2001 tagasi maksta 15,1 miljonit krooni. ETA

Hetkel kuum