3. juuni 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Venemaa on majandusreformide läbiviimiseks saanud 1991. a peale välisriikidelt 81,5 mld dollarit finantsabi.

G-7 abiprogrammide tugigrupi ettekande järgi on Venemaa sellest saanud 56%.

Ettekande kohaselt tuleb 60% abirahast ehk 48,9 mld dollarit Suure Seitsmiku riikidest, Euroopa komisjonilt, Taanist, Hollandist, Norrast, Rootsist, ?veitsist.

30,3 mld dollarit ehk 37 protsenti eraldavad Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank, maailmapank, rahvusvaheline valuutafond, rahvusvaheline finantskorporatsioon.

2,3 mld dollarit ehk 3% tuleb valitsusvälistelt organisatsioonidelt, erafondidest jm allikatest.

Dokumendi kohaselt jagunevad eraldatud vahendid viide rahvusvahelisse kaasabi kategooriasse: maksebilanss ja eelarveline toetus 25,5 miljardit, investeeringud 23,5 miljardit, ekspordikrediidid 23 miljardit, tehniline abi 6,7 miljardit, humanitaar- ja toiduabi 3,1 miljardit dollarit. INTERFAX-BNS

Planeeritud kahjumi asemel sai Hansapank-Latvija tänavuse aasta esimese nelja kuuga 350 000 latti kasumit.

Hansapank-Latvija pöördus Läti Panga poole palvega lubada suurendada panga põhikapitali 1,5 miljoni lati võrra, mis ulatuks siis kuue miljoni latini.

Hansapank-Latvija klienditeeninduse osakonna juhataja Aldis Greitans kinnitab, et Hansapank-Latvija funktsioneerib kui universaalne pank ja seoses sellega on langenud teenuste hinnad.

Sel aastal avab Hansapank-Latvija veel kaks esindust Riias, tuleval aastal on kavas laiendada tegevust kogu Lätis, eeskätt luua filiaalid Liepajas, Daugavpilsis ja Ventspilsis. ETA

Hetkel kuum