Q GSMi võrguga liitujatest olid 60 protsenti mobiiltelefoni esmakasutajad ja teised tulnud EMT või Radiolinja võrgust. Q GSMi lepingutest üle kolmveerandi sõlmiti Q kaubamärki kandvates poodides ja veerand Levi & KuTo kaudu.
Q GSMi tegevuse algusega kaasnenud kuuajaline reklaamikampaania meediakanalites läks Ritabelli müügidirektori Olav Vilborni ütlusel maksma 7 mln krooni.
Tõnu Tee sõnul ei ole EMT nii suurt reklaamikampaaniat varem teinud. See oli suurim kampaania Eesti mobiilsides, lausus ta.
Radiolinja turundusjuhi Andrus Hiiepuu kinnitusel ei mõjutanud uue operaatori tulek Radiolinjaga liitumist.
Suve lõpuks loodab Ritabell Vilborni väitel saada endale ligi 7000 klienti. Et juuli ja august pole kõige paremad müügikuud, pöörame suvel põhitähelepanu võrgu arendamisele ja välisoperaatoritega roaming-lepingute sõlmimisele, rääkis ta.
Eesti Mobiiltelefonil on praegu 49 000 GSMi klienti, Radiolinjal 13 500 ja Ritabellil üle 3000 kliendi.
Olav Vilborn, ühtlasi ka Levi & KuTo juhatuse liige, ütles, et AS Levi & KuTo lõpetab 23. juunil EMT ettepanekul nende mobiilsidevõrguga liitumise lepingute sõlmimise.
EMT peadirektori Tõnu Tee sõnul on neil Levi & KuToga eri arusaam mobiiltelefonide subsideerimise ja heade äritavade suhtes. Peale selle kuulub Levi & KuTo meiega konkureerivale Levicomile, kes on Q GSMi osanik, lisas Tee.
Levi & KuTo sõlmis mais peale EMT liitumislepinguid ka aprilli lõpus turule tulnud uue operaatori ASi Ritabell Q GSMi võrguga. Ritabell kasutas omale klientide võitmiseks mobiiltelefonide subsideerimist, kus klient sai odava telefoni tingimusel, et püsib sellega Q GSMi võrgus vähemalt aasta.
Eestis ühena esimestest mobiiltelefonide müüki alustanud Levi & KuTo oli EMT alustades 1992--1994 EMT suurim diiler. Aasta algul sõlmiti ASis Levi & KuTo 1/5 EMT lepingutest. EMT suurim lepingusõlmija on praegu AS Esmofon, millel on üle Eesti 22 müügiesindust.
Vilborni sõnul otsustatakse suve lõpuks, mis saab Levi & KuTost edasi. Ühe võimalusena nimetas ta seda, et Ritabelli osanik Millicom ostab osaluse Levi & KuTos ning viimasest kujuneb Q GSMi liitumislepingute sõlmija.
Seotud lood
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.