12. juuni 1997 kell 22:00

Rahvusvahelise koorifestivali raames toimub rida suurejoonelisi ja kõrgetasemelisi kontserte. Kolmapäeval 16. juunil kell 19 tasub minna Kaarli kirikusse, kus Tallinna Barokkorkester ja Tallinna kontserdikoor esitavad C. Monteverdi Maarja-vespri. Festivali lõpetavad samas 18. juunil kell 21 RAM ja ERSO J. Brahmsi "Rinaldoga".

17. juunil kell 21 Sakala keskuses ja 18. juunil kell 19 Mustpeade majas on harukordne võimalus kuulda läbi aastakümnete maailma tippu kuuluvat vokaalansamblit The Swingle Singers.

Enne tõsisemaid muusikaelamusi tasuks läbi astuda lauluväljakult Rock Summerilt, mille 60 esineja seast leiate kindlasti oma lemmiku.

LAAT

Tallinna raekoja platsil 14.--22. juunil

kunstilaat

Homsest nädala vältel on raekoja plats vanalinna päevadest veelgi värvilisem ja põnevam. Toimub juba traditsiooniks kujunenud Tallinna kunstifestivali fondi kunstilaat, milles osaleb enam kui 120 kunstnikku. See on parim võimalus leida sobiv kingitus väga erineva maitsega inimesele, kuid miks mitte ka endale. Laat lõpeb tavapäraselt kunstnike suurejoonelise vahuveinipeoga.

Järgneva paari nädala jooksul tembutab Rakvere restaureeritud linnuses krahv Dracula. Kohal on ka Põhja-Eesti verekeskus, kes ootab doonoreid juba enne seiklusliku õhtulavastuse algust. Linnuse miljöö lubab eredat elamust.

Lavastuses osaleb Rakvere teatri trupp, nimiosas Peeter Jakobi. Rakvere "Dracula" versioon sündis noore lavastaja Peeter Raudsepa käe all.

TEATER

15.--20., 25.--30. juunil kell 18

Eesti Draamateatri suures saalis

C. Dickens "Nicholas Nickleby elu ja seiklused", pilet 30--80 krooni

16.--20. juunil kell 21

Eesti Draamateatri väikses saalis

F. Grillparzeri "Esiema needus"

pilet 50 krooni

Eesti Draamateater jätkab käesolevast nädalavahetusest suvelavastuste traditsiooni. Suures saalis etenduva "Nicholas Nickleby elu ja seiklused" tegevus toimub 19. sajandi Londonis. Vaatemängulise etenduse tõi lavale külalislavastaja Rootsist Georg Malvius, kellele on see Eestis juba neljas töö. Ka kunstnik on kaugemalt -- Ellen Cairns ?otimaalt. Nimiosas on Mait Malmsten.

Väikses saalis etendub Mati Undi nägemus F. Grillparzeri romantilinest saatusetragöödiast "Esiema needus". 1817. aastal kirjutatud näidend viib vaataja vanasse lossi, kuhu jagub nii armastust kui verdtarretavaid öösündmusi.

Hetkel kuum