15. juuni 1997 kell 22:00

Erastas Moe tehase

Moe piiritusetehase nõukogu esimees Urmas Arumäe ja juhataja Arvo Antropov otsustasid eelmisel nädalal, et nüüd on paras aeg avalikustada kolmandiku Moe piiritusetehase kantimine riiulifirmale Balti Põrand, mis väidetavalt kuulub kahele väliseestlasest ärimehele Paul Weistersteinile ja Valentin Koldrele. Nende esindaja Leonid Jakerson teatas, et väliseestlased on Eestis tuntud mitmete projektide poolest. Samas ei suutnud ta aga ühtegi äriprojekti nimetada. Veel eelmise nädala kolmapäeval ei teadnud riiulifirma taga olevate isikute nimesid kogu tehingu heaks kiitnud majandusminister Jaak Leimann.

Piiritusetehase salaja erastamist põhjendades ei paista asjaosalised väga arukatena. Arumäe, Antropov ja Leimann räägivad ümarat juttu tehase halvast seisust ja Moest kui monofunktsionaalsest asulast. Jutust jääb mulje, et riiulifirma oli ainus, kes riigile raskel hetkel appi tõttas.

Balti Põrand kavatseb ettevõtte päästmiseks hakata piiritust laevaga ümber Venemaa Kasahstani vedama. Kui see on tõesti kasulik ja toob Moe tehase kriisist välja, siis on tegevjuhtkond ja nõukogu liikmed olnud pururumalad, et nad ise sellise võimaluse peale varem pole tulnud.

Teine versioon võib olla aga selline, et ettevõtte juhid viisid riigifirma tahtlikult raskesse olukorda, et see siis Balti Põrandale odavalt ja märkamatult sülle kukutada.

Riigil jääb aga üle jumalat tänada, et vandeadvokaat Arumäe teistesse riigile kuuluvate ettevõtete nõukogudesse ei kuulu.

Hetkel kuum