19. juuni 1997 kell 22:00

Mecro loob kaupluste keti

Printsi sõnul on jae- ja hulgimüük eri asjad, mistõttu neid on parem hoida lahus. Mecro tegeleb tema kinnitusel ka edaspidi tööriistade maaletoomise ja hulgimüügiga, Stokkeri poed spetsialiseeruvad ainult jaemüügile.

Mai algusest tegutsevad seitsmes Eesti linnas erinevatele juriidilistele isikutele kuuluvad Stokkeri-nimelised poed, millest enamik juba töötab frantsiisi alusel.

Käesoleva aasta jooksul peaksid ka praegu Mecrole kuuluvad poed iseseisvuma.

Kaupluseketi turundusstrateegiat hakkab Mecro turundusjuhi Toomas Tiiveli sõnul korraldama Mecro, kes organiseerib ka müüjate koolituse.

Stokkeri kaubamärgi tutvustamiseks kavatseb Mecro Toomas Tiiveli sõnul kulutada vähemalt miljon krooni.

Priit Prints ütles, et paari aasta jooksul kavatseb Mecro rajada Stokkeri kauplus igasse suuremasse Eesti linna, kolm kauplust avatakse lähema aasta jooksul. Järgmisel aastal ehitab Mecro tema kinnitusel uued kauplused Tartusse ja Pärnusse. Seni pole Eestis ühtegi tööriistade müügile spetsialiseerunud kaupluste ketti.

Prints leidis, et iga Stokkeri kauplus peaks sellel aastal jõudma enam kui kümne miljoni krooni suuruse läbimüügini. Kaupluseketi kogukäive peaks ületama 70 miljonit krooni, lisas ta.

Järgmisel aastal võib Mecro asutada ühe kaupluse ka Riias, ütles Prints.

Raplas Stokkeri kauplust omava OÜ Kove ja Ko juhataja Vello Kokk ütles, et peamine, mis sundis neid eelistama frantsiisi, oli reklaamikulu. «Me oleme nii väike pood, et ei suuda ise piisavalt reklaami teha,» lausus Kokk.

«Maksame iga kuu Mecrole teatud protsendi oma käibest,» selgitas Kokk frantsiisi põhimõtet.

Tööriistade ning elektroonika hulgi- ja jaemüügiga tegeleva ASi Tallmac tööriistade osakonna juhataja Imre Rammul ütles, et Stokkeri kauplusekett ei mõjuta oluliselt nende tegevust. «Meil on natuke erinev klientuur,» tõdes ta.

Ehitusmaailma kaubamärgi all müüvat ASi Fanaal uus jaemüügikett samuti oluliselt ei mõjuta, väitis Fanaali peadirektor Taavi Suuder. «Kuigi meil on üle Eesti kolm kauplust, pöörame suuremat tähelepanu ehitusmaterjalide müügile,» seletas ta.

ASi Mecro käive oli eelmisel aastal 115 miljonit krooni, tänavuseks käibeks prognoositakse 145 miljonit krooni.

Pooleteist miljoni kroonise aktsiakapitaliga Mecro kuulub Ando Aronile ja Mart Lajalile, esimene omab firmas 75 protsendi suurust osalust.

Hetkel kuum