1. juuli 1997 kell 22:00

Eesti kunstimuuseumi aasta ehitus sai valmis

Asukoht:

Tellija: Eesti kunstimuuseum

Projektijuht:

Suuremad alltöövõtjad:

Tööde kestus:

Maksumus:

Eesti kunstimuuseumile eraldati käesolevaks aastaks kapitaalremontide tegemiseks 10 miljonit krooni. Sellest jätkus täpselt uue muuseumi valmimiseks.

Endise elumaja muuseumiks renoveerimise ehitusmaksumus oli kaheksa miljonit krooni. Ülejäänud kaks miljonit krooni kulus muuseumi inventari soetamiseks ning kliimaseadme ja turvasüsteemide paigaldamiseks.

Möödunud aasta suvel alustati renoveerimist majas, mis oli seest tühjaks lõhutud. Praeguse graafikaruumi asemel oli vana köök. «Täpselt nagu suitsutare köök -- poolpehkinud ja -lagunenud,» kirjeldab Laansoo Ehituse projektijuht Tõnu Maripuu. «Ilmselt elas siin elanikkond, kes oma korteritest eriti lugu ei pidanud,» lisab ta.

Majal olid korstnad sisse langenud ning hoones olid olnud põlengud. Viimane tulekahju leidis aset veel möödunud aasta juulis, kui tegeleti juba muuseumi projekteerimisega ja toimusid ehituspakkumised.

Pärast põlengut tuli tõsta hoone põlemiskindlust. Seevastu sai kokku hoida automaatse gaasikustutussüsteemi ärajätmisega.

Vanast hoonest on alles esimese korruse välisseinad ja teise korruse tammepuidust uksed. Ehitatud on uued vahelaed, teise korruse seinad on seest laotud väikeplokiga ja väljas on laudvooderdus. Välisfassaadi on püütud taastada endise ilme järgi.

Hetkel kuum