3. juuli 1997 kell 22:00

Haagele plastaknatehas

Viiele Eesti eraisikule kuuluv AS Glaskek investeeris Haage tehasesse 3,3 miljonit krooni. Tartu riigimajandilt konkursi korras ostetud seakasvatuse katsejaama 3000ruutmeetrisest pinnast on ümber ehitatud kolmandik. Tööd annab uus tehas esialgu 15 inimesele.

«Kavatseme siia investeerida veel 3--4 miljonit krooni ja rajada ka saksa tüüpi puitaknatehase,» ütles ASi Glaskek nõukogu esimees Vladimir Oberschneider.

Tema sõnul hakatakse Tartu lähistel Haagel tootma plastaknaid, -uksi, -vaheseinu ja -fassaade.

«Oleme Lõuna-Eesti turul olnud juba kaks aastat ja tellimuste rohkus sundis meid siia tehast ehitama,» ütles ASi Glaskek Tartu filiaali direktor Gennadi Jõgi. Tema sõnul ehitati tehase esimene järk välja viie kuuga.

Viis aastat tagasi Mõigus vanade Rootsist ostetud seadmetega klaaspaketi ja aknatootmist alustanud AS Glaskek jäi mullu Eesti 13 plastaknatootja seas alla vaid ASile Parmek. Hansapanga abil osteti plastakende valmistamise seadmed, mis on praegu Baltimaade moodsaimad.

«Meil on näiteks neljapealine keevitus koos automaatse nurgapuhastusliiniga,» täpsustas ASi Glaskek peadirektor Indrek Pajuri.

AS Glaskek on peale oma Tallinna tehase viimasel kolmel aastal rajanud filiaali Rakveres, Narvas, Tartus, Pärnus ja Riias. Narvas pandi plastaknatehas tööle tänavu veebruaris, Tartus nüüd.

«Peagi valmib meil Tallinnas alumiiniumakende tehas,» märkis Oberschneider. Tema sõnul on ASi Glaskek kõik tootmisliinid rekonstrueeritud või lausa uued.

«Oleme tänaseks loonud nii palju esindusi ja tootmisliine, et kogu Eestis on meie toodang kättesaadav ja siin me enam laieneda ei kavatse,» ütles Pajuri. Küll saaks aga suurendada eksporti. Mullu müüs Glaskek Eestist välja vaid 5% toodangust.

«Kevadel alustasime Riias ja seal on seoses korterite erastamise käivitumisega tellimuste hulk pidevalt suurenenud,» märkis Pajuri.

Hetkel kuum