22. juuli 1997 kell 22:00

Hollandi seakatk läheb kulukaks

Euroopa komisjoni põllumajandusdirektoraadi juhi Guy Legras' sõnul näitab Hollandis toimuv, et intensiivse põllumajanduse senised kogemused tuleb ümber hinnata. «Praegune olukord kinnitab, et me ei saa senisel kombel jätkata,» kinnitas Legras.

Legras märkis Hollandile vihjates, et see «intensiivse põllumajanduse t?empion on sattunud tänaseks olukorda, kus pool riigist on sisuliselt suletud, kuid kriis laieneb sellele vaatamata».

Seakatk on rangetele karantiinieeskirjadele vaatamata juba levinud Hollandist Belgiasse ning Hispaaniasse. See epideemia ei kujuta endast otsest ohtu inimestele, kuid selle tohutu kiire levik võib tuua tõsist kahju seakasvatusele.

Eesti on põllumajandusministeeriumi veterinaarosakonna andmeil keelanud nii elussigade kui ka sealihasaaduste sisseveo Hollandist kohe pärast esimesi katkujuhtumeid veebruaris.

Euroopa Liidu põllumajandusministrid arutavad Brüsselis Euroopa Liidu 30 aasta vanuse ühtse põllumajanduspoliitika reformimise kava, mis näeb ette ulatuslikku kokkuhoidu mitmes sektoris. Seal soovitatakse vähendada 10% võrra piimakarjandusele ning 20% võrra teraviljakasvatusele antavaid toetusi. REUTER-ETA

Hetkel kuum