31. august 1997 kell 22:00

Tõus Balti börsidel on taas vaibumas

Riia börs tegi reedel kerge tõusu, kuigi selge trend puudus. Hommikusel sessioonil langes senine turuliider Unibanka ühe santiimi võrra 4,20-le. Suurimateks tõusjateks osutusid hommikul Kaija kalakombinaat ja Staburadze. Aktiivseim oli taas Unibanka.

Vilniuse börsil puudus reedel samuti kindel suund. Hommikuse sessiooni tõusjateks olid Vilniuse Pank, Rokiskis ja Medienas Plausas. Balti Fondi spetsialisti kommentaari kohaselt on aga Leedu väärtpaberiturg kolmest Balti turust atraktiivseim tänu suuremale majandusele ning eriti Eestiga võrreldes mitu korda madalamatele hindadele. Sügiseks ennustataksegi Vilniuse börsi märkimisväärset aktiviseerumist ja jõulisemat hindade tõusu.

Üleeuroopaline väärtpaberiturgude nõrkus viis reedel alla ka Vene RTS-süsteemi aktsiad. Langust toetasid ka Norilski Nikli ja Juganskneftegazi kavad täiendavate aktsiate emiteerimiseks, mis võivad nende turuliidrite hinda lahjendada. Maaklerite väitel on ostuhuvi investorite seas küllalt suur, kuid paljud ootavad praeguse ebakindla ja kindla suunata perioodi lõppu.

Hetkel kuum