10. september 1997 kell 22:00

Kohvik lülitab töötaja argimiljööst välja

Firma kohviku või lõunastamispaiga ku-jundus sõltub kontori üldisest atmosfäärist ning imagost, mida firma püüab endast luua. Eeskätt oma inimestele mõeldud kohvijoomiskoht peab haakuma firmaga, kuid samas erinema tavalisest kontoriatmosfäärist. Kuna üldiselt pole inimestel aega lõunavaheajal välja minna, siis oma majas teistmoodi lahendatud ruum annab võimaluse hallide kontorilaudade vahelt end välja tuua.

Kohviku mööbli valik sõltub firma imagost ja tegevusalast. Nii eeldab advokaadibüroo kohvik soliidsemat mööblit kui reklaamibüroo oma.

On märgata, et kohvikud on läbi tegemas positiivses suunas muutusi: mitmes Tallinna üldkasutatavas kohvikus on loobutud näotust ja vastupidamatust mööblist. Ka firmasisestes kohvikutes saadakse lahti mööblist, mis on soetatud vaid odavuse pärast. Odav ja ilmetu torumööbel ei vasta kindlasti nõuetele, mida peaks sisaldama asutuse juures asuv kohvik. Üha enam saadakse aru, et 500kroonine tool, mis kivipõrandal koliseb ja ära väändub, korralikku firmasse ei sobi.

Metallmööbli puhul tasub vältida odavat värvitud metalltorust masstoodangut, millel värv tuleb ise või kraabitakse kiiresti maha. Ideaalselt sobivad väikestesse kohtadesse eksklusiivsed valatud alumiiniumist toolid, mida ei tohigi palju ühte ruumi panna. Rolli hakkab sel juhul mängima disain.

Puitmööbli korral tasub jälgida, et avalikku kohvikusse ei pandaks kodudesse mõeldud laudu-toole, kuna nende konstruktsioon ei pea suuremale koormusele vastu. Toolide polsterdatud osal tasub vältida odavaid mikrofiibermaterjale ja eelistada nahka, hästi pestavat alcantarat või ühiskondlikesse ruumidesse mõeldud tekstiili.

Kohviku laua suurus lähtub sellest, mida selle pealt pakkuma hakatakse. Lobby- baaris piisab 50cm läbimõõduga lauast, klassikaline on 70--80cm läbimööduga laud. 90cm diameetriga laualt süüakse juba lõunat. Kui kohvi joomiseks tehakse diivaninurk, siis tasub meeles pidada, et lõunat on seal ebamugav süüa.

Kui kontorimaastikul on välja kujunenud kli?eed, mille tulemusel on igal pool näha lamellkardinaid, siis kohvikus võiks kasutada tekstiilkardinaid. Samuti on ära unustatud vaip, mis ei pea tingimata olema seinast seina. Kontorisse sobib ainult ühiskondlikesse ruumidesse mõeldud vaip.

Hetkel kuum