11. september 1997 kell 22:00

Hoiupank laiendab aktsiakapitali

Hoiupank laiendab veel sellel aastal aktsiakapitali, lastes avaliku aktsiaemissiooni käigus välja kolm miljonit täiendavat lihtaktsiat, ütles Hoiupanga juhatuse aseesimees Priit Haller.

Hoiupank sõlmis eile lepingu aktsiaemissiooni korraldamiseks Hansa Investmentsi ja Hoiupanga Investeeringute ASiga. Hoiupank kasutab aktsiaemissioonist saadud raha panga kasvu toetamiseks ja uuteks investeeringuteks, ütles Haller. «Panga bilanss on kasvanud,» selgitas ta. «Samuti soovime olla võimelised investeerima, kui tekivad sobivad võimalused.»

Haller ei soovinud täpsemalt kommenteerida, millised investeerimisvõimalused lähiajal esile kerkivad. «Hetkel on veel vara midagi konkreetset öelda,» sõnas ta. Haller kinnitas ka, et panga juhatus pole veel otsustanud, millise hinnaga uued aktsiad müüki tulevad.

Hoiupanga aktsiakapital on praegu 165 miljonit krooni. Kolme miljoni uue aktsia emiteerimisel suureneb panga aktsiakapital 195 miljoni kroonini. Hoiupanga aktsia sulgemishind oli Tallinna börsil eile 278,5 krooni. BNS

Hetkel kuum