24. september 1997 kell 22:00

Tänavalt oodatakse uulitsaelu

Mulle Tänav ei meeldi, sest sisekujundus on äärmiselt eklektiline. Seal on kasutatud nii tohutul hulgal viimistlusmaterjale ja kuhjatud üksteise otsa erinevaid detaile, et jäi mulje, nagu oleks ruumi kujundatud äärmiselt erksa huumorimeelega või siis maitselagedusega. Tänava ehitamisega nähti kõvasti vaeva. Ainuüksi põrandaks valitud vana tänavakivi andis aimu hoolikast teostusest. Tänaval on väga ilusaid detaile -- näiteks paekivist ääris, mille paraku rikub ära sinine krohvitud sein. Restorani sisustades ei tohi unustada, et ei kujundata lihtsalt ruumi, vaid luuakse funktsionaalne koht, kus inimesed käiksid meeleldi vaba aega veetmas. Külastajaid oli piisavalt, kõik nautisid uut kohta -- 3 palli.

Tänava võiks liigitada elamusrestoranide alla. Siin on pandud eriline rõhk sisekujundusele ja tulemus on minu arust õnnestunud. Nii ruumide liigenduselt kui ka teeninduselt on Tänavas kõik hästi läbi mõeldud. Detaile paistab nii palju, et kõige efektsemat on raske välja tuua. Istumiskoht jättis turvalise tunde, miski ei häirinud ja ruumikujundus on stiilipuhas, näiteks on värvigamma ja mööbel tänavalikult kirju. Kui interjööris tänavamiljöö kajastub, siis teeniduses võinuks seda enam olla. Silma torkab üldine viga -- restorani loomisel pannakse sisekujundusele suurt rõhku ja teenindusele eriti ei mõelda. Ruumi sisenedes satub inimene tänavale, aga «tänavalikult» teda vastu ei võeta, 6 punkti.

Tänavas on sisekujundus ja nimi hästi kooskõlas. Miljöö saavutamisesse on suhtutud põhjalikkusega -- isegi kanalisatsiooniluugid on kivisillutisse paigaldatud. Sein meenutab kohati linnamüüri ja ehtsad tänavalaternad on stiilseks alternatiiviks levinud halogeenvalgustitele. Sajandi alguse romantilist uulitsaelu aitavad luua üldiselt tumedas ruumis heledamad seinamaalingud. Optililiselt petab ovaalne peegel ruumi otsaseinas, mis jätab mulje, et tänav jätkub võlvkäigu alt edasi. Kõige magedam oli sisustuses kokkuklopsitud ja õnnetu väljanägemisega baarilett. Pargipingid ülejäänud kujundusega ei sobinud. Uulitsamiljöö ei kajastunud menüüs ega töötajate riietuses. Hindeks panen 7 punkti.

Piltlikult võiks öelda, et Tänavas istumine aitab pikendada lühikest põhjamaa suve, sest restoran meenutab sisekujunduselt suvist tänavaäärset välikohvikut. Eriti meeldib, et vastukaaluks uute restoranide ja baaride klantsile eurostandardile on ruumis kasutatud vanu materjale, mida näeb vaid vanalinnas. See «nagu vanasti» ongi koha kõige suuremaks väärtuseks, muutes restorani mõnusaks ja mugavaks kohaks, kuhu võib äripartneriga segamatult juttu ajama tulla. Ruum on paraja suurusega, teenindus korralik ja muusika meeldivalt mahe -- kõik see sisendab teatud diskreetsust.

Ruumis on seninähtud keldrirestoranidest parim ventilatsioon. Tänav väärib eripärasuse eest 10 punkti.

Hetkel kuum