2. oktoober 1997 kell 22:00

Mööblitootja Wermo leidis pääsu Euroopasse

ASi Wermo juhatuse liikme Vello Peedimaa sõnul tundis Võrus valmistatava mööbli vastu konkreetset huvi viis suurt kataloogifirmat, veerandsada mainekat mööbli hulgiostufirmat ja hulk väiksemaid müüjaid.

Barntrupi hulgimüügimessil pakutakse 190 000m² ekspositsioonipinnal ainult mööblit. Tänavu osales messil 700 firmat Euroopa kõigist juhtivatest mööblimaadest.

Wermol õnnestus messil boks osta oma sel suvel Saksamaale loodud tütarfirma Wermo Deutschland kaudu. «Asutasime Hannoveri lähistele firma, et pääseda Saksa mööbliturule ilma vahendajateta,» ütles ASi Wermo peadirektor Richard Mutso. Tema sõnul on Wermol tänaseks oma müügiesindajad ka Hollandis ja Austrias ning läbirääkimisi peetakse Taanis, Prantsusmaal ja Belgias. Lääne ostjaid huvitavad suured partiid nii siin väljatöötatud mudeleid kui ka nende saadetud jooniste järgi valmistatud mööblit.

«Pakkumisi on palju, peame hakkama valima, mida meil on kasulikum teha,» märkis Mutso. Tema sõnul on tehase suurim kitsaskoht oskustööliste vähesus Võrus.

Wermo käive oli möödunud aastal 52 mln krooni, tänavu prognoosib firma aastakäibeks 70 mln krooni.

Hetkel kuum