16. oktoober 1997 kell 22:00

Võlaküsimus laheneb erastamisel

Majandusministeeriumi ja erastamisagentuuri ettepanek näeb ette LASCO aktsiatele lisahinna kehtestamise, mis vastaks Latvenergo võlasummale. Nimetatud ettepanek lülitatakse tõenäoliselt LASCO erastamistingimustesse, ütles Sausnitis.

Aktsiate müügist saadud summad kantakse riigivara erastamisfondi, kusjuures aktsiahindadele lisatud summa antakse üle LASCO-le kompensatsiooniks Latvenergo võla eest.

Rahvusvaheline auditeerimisfirma Coopers & Lybrand esitab 24. oktoobriks ettepanekud, kuidas võlavaidlus lõplikult lahendada, et vältida edasiste nõuete esitamist.

Sausnitis ütles, et erastamisagentuur peaks nõudma LASCO-lt valitsuse 1995. aasta 11. oktoobri direktiivi täitmist ning kandma bilansist välja kohustused 20 miljoni lati väärtuses. Latvenergo on direktiivi täitnud ning kandnud maha nii krediidid kui võlad 20 miljoni lati väärtuses. Sausnitis välistas võimalust anda osa Latvenergo aktsiaid LASCO-le.

Võlavaidlus sai alguse Latvenergo võlast Latvijas Gazele. Läti energeetikafirma ei suutnud tasuda Vene gaasi tarnete eest 37,35 miljonit dollarit ning selle võla tasus LASCO. BNS

Hetkel kuum