26. oktoober 1997 kell 22:00

Ka Läti ja Leedu langesid

Neljapäevane langus Tallinna börsil jõudis reedel ka Riia börsile. Ühelt poolt olid selle taga rahahädas Eesti investorid, teiselt poolt oli asjade käik Tallinnas muutnud närviliseks ka teised investorid. Käive oli suur, kauplemine tormiline ning hinnad kukkusid üle 10%. Maaklerid ennustavad siiski, et Tallinna börsi mõningane taastumine reedel soodustab hindade tõusu ka Riias. Õigupoolest olevat neil esmaspäevaks sisseantud ostuordereid juba üsna suurel hulgal.

Tallinna langus ulatus ka Vilniuse börsile, kuid selle mõju jäi tublisti tagasihoidlikumaks kui Lätis. Enim sattusid löögi alla põhinimekirja aktsiad, eriti pangad. Põhinimekirja Litin-indeks langes siiski vaid veidi üle 6%. A-nimekirjas oli suurkaotajaks Leedu Energia, mis on Eesti investorite seas populaarne. Kauplemine järgmisel nädalal saab eeldatavasti olema närviline, kuid hinnad peaksid põhiliselt taastuma.

Vene RTS-süsteem suutis neljapäevasest langusest toibuda alles reede õhtu eel. Hommikupoolel tundusid hinnad jätkavat allakäiku samas tempos, alles õhtupoolikul turg kogus end ning isegi tõusis mõne punkti. Taastumist toetas lääne turgude mõningane tõus. Maaklerite sõnutsi olid õhtuse tõusu peamisteks tegijateks Vene investorid, kes välismaise müügisurve nõrgenedes ülekaalu said.

Hongkongi krahhijärgne taastumine reedel pani ka USA turud hommikupoolel tõusma. Päeva edenedes muutus meeleolu tublisti nõrgemaks ning väga volatiilse kauplemissessiooni lõpetasid nii NYSE kui Nasdaq järsu langusega. Eriti said müügilaines kannatada rahvusvahelised suurkorporatsioonid, kelle kasumeid Aasia kriis enim mõjutada võib. Nasdaq'ile pani jala taha Inteli teade uue tehase käivitamise edasilükkamisest nõudluse vähenemise tõttu. Järgmisel nädalal on oodata mitmeid olulisi makronumbreid ja avaldusi ning see ennustab jätkuvalt tasakaalutut turgu.

Hetkel kuum