27. oktoober 1997 kell 22:00

Idafondid teenivad paremini

Beeta Kapitali ASi hallatav Venemaa Kasvufond tegutseb alates septembrikuu keskpaigast. Beeta Kapitali juhatuse esimehe Mart Veskimägi sõnul on fondi kõrge tootlikkus tingitud suhteliselt tihedas portfelli koosseisu muutmises. Turu tõustes on Veskimägi sõnul optimaalne viis investeerida juhtaktsiatesse, turu langedes on parem investeerida teise ja kolmanda e?eloni ehk vähem likviidsetesse aktsiatesse.

Veskimägi ütles, et vähem likviidsed aktsiad võivad küll mõneti tootlust pidurdada, kuid vähemalt pooleaastases perspektiivis võimaldavad nad suuremat tootlust.

Praegust täpset investeerimisportfelli struktuuri ei soostunud Veskimägi avaldama, kuid lisas, et suurem osakaal on fondis kiiresti areneval energeetika- ja telekommunikatsioonisektoril, investeeritakse veel pangandussektorisse, raketitööstusesse ja keemiatööstusesse.

Fond suudab Veskimägi sõnul edestada Venemaa kauplemissüsteemi RTSi indeksit, kuna RTSis moodustavad 30% osakaalu ühinenud energiasüsteemide ja Lukoili aktsiad, kuid fondis ei tohi ühe aktsia osakaal ületada 10 protsenti.

Suurim langeja on viimase kuu jooksul olnud Äripäeva indeksi fond, mille viimase kuu tootlus oli -319,66%.

Äripäeva analüütiku Toomas Truuverki sõnul on Äripäeva indeksi fond ainus vaid Eesti väärtpaberituru aktsiaid sisaldav fond. Aktsiahinnad Eesti väärtpaberiturul on aga septembri algusest oluliselt langenud.

Aastased tootlused on olnud kõigil fondidel peale Balti indeksi fondi positiivsed. Viimase puhul võib põhjuseks tuua vähese tegutsemisaja, mis on langenud turu üldise langemise aega.

Hetkel kuum