3. november 1997 kell 22:00

Ise tagatud turvalisus

Peakorteriga Pae tänaval asuvale ASile B&D kuulub kokku seitse tasulist autoparklat Lasnamäel, Mustamäel, Õismäel ja Koplis. Parklate äriga alustades tuli luua ka oma valveteenistus -- turvafirma AS XXV.

AS B&D tegeleb bensiini ja kasutatud autode müügi ning parklate pidamisega, krediidiinfo järgi ka hulgikaubanduse, puhke- ja hotellimajanduse, hasartmängude ja olmeteenustega, samuti on ta Tallinna suurima piljardisaali omanik. Parklaid firma president Aleksandr Pankratov eriti tulusaks äriks ei pea.

«B&D käibest poole annab bensiini müük, teise poole annavad kõik ülejäänud tegevusalad kokku,» nentis firmajuht. Kui suur on 1993. aastal asutatud firma aastakäive praegu, Pankratov ei tea.

Esimese tegutsemisaasta lõpetas B&D 18 miljoni kroonise käibe ja 300 000kroonise kasumiga. Aleksandr Pankratovi sõnul tuli parklate äri alustades luua ka oma litsentseeritud valveteenistus. Valveteenistusest arenes välja eraldi tegevusharu ja praegu töötab B&D sajast töötajast valvemeeskonnas 50 inimest.

ESS Grupi turundusdirektorile Jüri Teemantile ei ütle B&D ja turvafirma AS XXV nimed midagi. «Tüüpiliselt kahemehefirmana parklate pidamine on tulus äri, kuid sisuliselt võib neid kõiki sisevalveteenistuseks lugeda,» nentis Teemant. Tema sõnul on üksi linnavalitsuse valveteenuse litsentsi omamisest -- mis peaks rippuma kõigile nähtaval kohal -- vähe, sest kasumit teeniva majandustegevusega valveteenust pakkuv firma peaks tegelikult iga kliendiga sõlmima kirjaliku lepingu.

ASi Alarmtec konsultandi Vladimir Pooli hinnangul on suures osas kõik pisemat sorti autotanklad ja parklad varifirmad, mille taga seisavad meelelahutusasutused, kust voolavad läbi juba hoopis teises suurusjärgus rahasummad.

Firmal, mille president ei tea eelmise aasta majandusnäitajaid ja mille direktor Svetlana Volodina viskab vastuseks käibenumbrite pärimisele telefonitoru hargile, ei paista vaatamata mitmekesistele ja allilmalegi huvipakkuvatele tegevusharudele turvalisusega probleeme olevat.

Hetkel kuum