5. november 1997 kell 22:00

Q GSM tõi rahva tänavale

Mida uut on kuu jooksul juhtunud, milliseid uusi teenuseid on hakanud pakkuma sideoperaatorid, millised on kontoritehnika tootjate ja müüjate tähtsamad sündmused -- seda hakkame nüüd kord kuus side- ja kontoriküljel kokku võtma.

Oktoobrikuu oli mobiiltelefonde värsketele omanikele tormiline: pakuti uusi teenuseid, sõlmiti soodustingimustel liitumislepinguid. Q GSM hullutas mobiilistamata keskklassi enneolematult odavate mobiiltelefonidega, võites ühe päevaga juurde 2000 klienti ja pannes rahva tundma seda vana tuttavat järjekorrameeleolu, mis tekib mitu tundi enne müügikohtade avamist termose ja saiakestega ukse taha seisma tulles. Eesti Mobiiltelefon sai internetikasutajate lugupidamise osaliseks, pakkudes tasuta testimiseks Interneti kaudu SMS-teadete saatmise teenust ja GSMilt Internetti teadete saatmise süsteemi. Radiolinja Eesti uus partner Datafone, kes Soome Radiolinjale juba vana partner, hakkas GSM 256 sooduspakkumise kampaaniaga pihta samuti oktoobris. Nii et igale maitsele pakuti midagi.

Sidekalender: oktoober

14. oktoober

Börsil olijad veel mobiilsemaks: Kaugotsingu GSM-teenusega ühinenud EMT kliendid saavad mobiilile nüüdsest tellida Tallinna väärtpaberibörsi kuni viis 160-märgilist infopaketti.

16. oktoober

Mobiiltelefon ütleb, kus ma olen: EMT uus teenus "Kärjeteade" on mõeldud nii operaatori- kui kommertsteadete edastamiseks mobiiltelefonidele. Esialgu edastatakse klientidele tugijaama kärje nimi, milles mobiiltelefon parajasti asub. EMT ootab ettevõtlikke, kes kärgringhäälingut kohaliku tähtsusega teadete edastamiseks kasutama hakkaksid.

29. oktoober

Telefonijaam kolis konteinerisse: esimest korda Eestis pole telefonijaam mitte vundamendile ehitatud massiivne ehitis, vaid konteiner, mis tõstetakse kraanaga pargiserva nagu tavaline elektrikapp. AS Eesti Telefon paigaldas esimese sellise Tallinna Kadaka teele. Uus jaam hakkab maailmaga sidet pidama Nõmme-Kuuse AXE emajaama kaudu. Kadaka tee rahvas võidab sellest nii palju, et tekib juurde uusi numbreid ja vanad analoognumbrid vahetatakse digitaalsete vastu.

31. oktoober

Levicom läheb Läti turule: pärast Q GSMi edukat läbilüüki Eesti keskklassi mobiilistamisel üritab Levicom kanda kinnitada ka lõunanaabrite juures. Seal on olukord täpselt sama, nagu selle aasta alguses Eestis ehk teisisõnu -- on olemas kaks vihast operaatorit, kes kolmanda ilmumisest midagi kuulda ei taha.

Hetkel kuum