5. november 1997 kell 22:00

Riigikogu vaidleb taas riigieelarve üle

Kell 15.30 alanud eelarvearutelu algas rahandusminister Mart Opmanni ettekandega. Minister soovitas riigikogu liikmetel valituses koostatud projektis raha olulisel määral mitte nihutada. «Eelarve on pingeline ja suured muudatused rikuksid selle tasakaalu,» ütles minister.

Riigikogu liikmed asusid Opmanni sõnavõtu järel talle küsimusi esitama, puudutades nii konkreetseid rahaeraldussätteid kui üldiseid eelarve koostamise põhimõtteid.

Igal riigikogu liikmel on õigus kahele suulisele küsimusele, samuti on võimalik ettekandjale esitada kirjalikke küsimusi.

Oktoobri keskel esimest korda eelarvet arutanud riigikogu liikmetel oli Opmannile ligi kolmsada küsimust ja eelarvearutelu kestis toona kümme tundi. Opmann vastab enamasti talle esitatud küsimustele üsna põhjalikult.

Eile esinesid riigikogu ees ka teede- ja sideminister Raivo Vare ja rahanduskomisjoni esimees Olev Raju.

Pärast ettekandeid asus riigikogu läbi vaatma 323 eelarve eelnõule laekunud muudatusettepanekut. Enamikku ettepanekuid ilmselt hääletatakse ja enne seda võtab opositsioon küsimuse arutamiseks vaheaegu.

Riigikogu rahanduskomisjon ei toetanud enamikku tuleva aasta riigieelarve tulude poolt suurendavatest parandusettepanekutest.

Tuleva aasta riigieelarve maht on eelnõu kohaselt 14,459 miljardit krooni, kuludest ligi 53,8 miljonit krooni on kavas suunata majanduse stabiliseerimise reservi.

Riigieelarve peab vastu võtma hiljemalt 1998. aasta veebruaris. BNS

Hetkel kuum